انتشارات دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری:


حقوق بین‌الملل (مجموعه مقالات)
مولف علی قاسمی
ناشر انتشارات دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری تاریخ انتشار 1396
نوبت چاپ اول تعداد صفحات 447
قیمت پشت جلد 300000 ارسال کننده book
نوع جلد شومیز اندازه وزیری
کد DOI کد دیویی
کد ال سی فایل کتاب -
توضیح
کتاب حقوق بین‏الملل (مجموعه مقالات) تلاشی است در راستای جمع‌آوری مقالات تخصصی نویسنده در موضوعات مختلف حقوق بین‌الملل که به صورت پراکنده در نشریات مختلف چاپ شده است به منظور تسهیل استفاده بهینه از آنها.
مطالب کتاب در پنج زمینه مختلف حقوق بین­الملل نوشته شده که در هر زمینه سه یا چهار مطلب گنجانده شده است.
دسته نخست از مقالات به موضوع حل و فصل اختلافات در بالاترین سطح در جامعه بین­الملل یعنی اختلافات میان دولت­ها اختصاص دارد.
دسته دوم از مقالات اختصاص به موضوع داوری بین­المللی دارد. مقالات در این بخش عمدتاً بر رویه دیوان داوری دعاوی ایران-ایالات متحده (دیوان داوری لاهه) متمرکز است.
موضوع مهم دیگری که در این کتاب به آن پرداخته شده مسئولیت بین‌المللی دولت در قبال بیگانگان می­باشد. دلیل طرح این مبحث در دیوان داوری لاهه، خروج پرشتاب اتباع ایالات متحده از ایران در بحبوحه انقلاب و طرح صدها پرونده با موضوع اخراج بیگانگان نزد دیوان داوری لاهه همزمان با تشکیل دیوان بوده است. در این دعاوی خواهانها مدعی اخراج  اجباری از ایران بودند و از این بابت دولت ایران را مسئول می­دانستند. مطلب دیگری که در این کتاب در باب حقوق و تکالیف بیگانگان به آن پرداخته شده است، قراردادهای اشخاص بیگانه با دولت و فسخ یا نقض قراردادها و عواقب حقوقی آن است.
سازمانهای بین­المللی موضوع دیگری است که کتاب حاضر به آن می­پردازد. اهمیت سازمانهای بین­المللی برای حیات مشترک و مسالمت آمیز بشر در صد سال اخیر بر کسی پوشیده نیست. کمتر زمینه­ای در زندگی انسانها می­باشد که سازمانهای بین­المللی در آن نقشی مستقیم یا غیرمستقیم نداشته باشد. از صلح و امنیت جهانی و منطقه­ای تا مسائل فرهنگی و کارگری و تا حقوق دریاها و حل و فصل اختلافات در سطح بین­المللی. 
در مجموع، کتاب حاضر حاوی موضوعات متعددی در حقوق بین­الملل می­باشد و همه این موضوعات امروزه هم مورد توجه حقوقدانان قرار دارد و هم مبتلابه جامعه بین­المللی است.
 
میانگین امتیازات: 5
تعداد آرا: 3امتیاز دهید:
EXCELLENT
VERYGOOD
GOOD
REGULAR
BAD

قیمت فروش - ریال: 300000 - :
تعداد درخواستی برای خرید:
برگشت به صفحه اول گنجینه کتاب‌ | برگشت به بخش قبلى