دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری- اخبار دانشگاه
هم‌زمان با هفته قوه قضاییه دانشجویان دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری قوه قضاییه از دیوان عالی کشور بازدید کردند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/4/5 | 
به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به نقل از خبرگزاری میزان، دانشجویان دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری از شعب ۳۰،۳۲، ۴۲، ویژه پرونده‌های خانوادگی، ویژه پرونده‌های کیفری و همچنین شعبه ویژه پرونده‌های حقوقی دیوان عالی کشور بازدید کردند و در جریان روند رسیدگی‌ها به پرونده‌ها قرار گرفتند.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم با تبریک به دانشجویانی که در حال فراغت از تحصیل و ورود به دستگاه قضایی هستند گفت: بر اساس احادیث متعدد، ائمه همواره جایگاه خطیر دستگاه قضایی را متذکر شده‌اند، قضاوت جایگاه خطیری است که البته نمی‌خواهم در مقام نهی از رفتن به آن سمت اقدام کنم بلکه به دنبال تذکر به کسانی هستم که می‌خواهند در این جایگاه قرار بگیرند.
رییس دیوان عالی کشور ادامه داد: همه ما می دانیم که اجرای عدالت و احقاق حق تا روز قیامت واجبی است که بر عهده همه است و تعطیل پذیر نیست. کار اجرای عدالت را نمی‌توان تعطیل کرد، زیرا اجرای عدالت واجب است از این رو در مقام قضاوت همیشه باید از خود مراقبت کنیم.
 رییس دیوان عالی کشور خطاب به دانشجویان گفت: در منصب قضاوت، شما با خطرات زیادی از جمله طمع که منجر به لغزش انسان می‌شود مواجه هستید و اگر انسان نتواند آن را در خود سرکوب کند قطعا خواهد لغزید چرا که بسیاری سعی می‌کنند با این غریزه قاضی را جذب و فریب دهند.
وی در توصیه به دانشجویان علوم قضایی گفت: قضات باید همواره خود مراقبتی داشته باشند تا نیاز به نهاد‌های نظارتی ویژه نظارت بر قضات نداشته باشیم.
وی به کیفیت صدور رای در دستگاه قضایی اشاره کرده و گفت: قضاوت تنها پشت میز نشستن و رای صادر کردن نیست بلکه آرا صادره باید با دقت بالا و کیفیت صادر شود و از قدرتی که قانون به شما داده است به نحو احسن در جهت احقاق حق استفاده کنید و رایی شرافتمندانه با دیدن همه ابعاد صادر کنید.
 
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری:
http://ujsas.ac.ir/find-1.37.1513.fa.html
برگشت به اصل مطلب