دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری- اخبار دانشگاه
برگزاری مراسم گرامیداشت مقام معلم و استاد در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/2/13 | 
همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری
برگزاری مراسم گرامیداشت مقام معلم و استاد دردانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری
مراسم گرامیداشت روز معلم و استاد با حضور دکتر حداد عادل ،رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی ، دکتر محسنی ، ریاست ، اساتید و دانشجویان دانشگاه همزمان با سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی علوم قضایی و خدمات اداری دکتر محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی در آیین گرامیداشت روز معلم که در روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت ماه در محل سالن شهید بهشتی برگزار شد گفت : دانشگاه علوم قضایی در جهت اجرای سند تحول قضایی رشته تربیت قاضی را در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به صورت یک دوره سه ساله طراحی نموده است که از مهرماه سال جاری از طریق کنکور سراسری دانشجو جذب می نماید.
رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت: این دوره سه ساله آموزش محور و مهارت محور است و دانشجویان برای تصدی منصب قضا تربیت می شوند و علاوه بر دروس تخصصی، فقهی و فرهنگی، کلیه دروس کارآموزی را فرا خواهند گرفت.
  رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت: مقطع کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی نیز طراحی شده که پس از طی مراحل قانونی در سال های آینده اجرا خواهد شد.
 دکتر محسنی با اشاره به رویکرد جدید دانشگاه مبنی بر تقویت مبانی اخلاقی و دینی دانشجویان گفت : تقویت مبانی اخلاقی و دینی برای دانشجویان منصب قضا لازم و ضروری است و به همین منظور هفت عنوان کتاب در حوزه معارف و اندیشه اسلامی با رویکردی جدید مبتنی بر آثار شهید مطهری تالیف و تدوین شده است.
 دکتر محسنی گفت: کتاب های تدوین شده بر اساس آثار شهید مطهری بطور آزمایشی استفاده گردیده و امروز جهت تدریس در اولین دوره کارشناسی ارشد علوم قضایی با حضور آقای دکتر حداد عادل رونمایی خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت: یکی از کارهای ارزشمندی که در دانشگاه انجام شده در حوزه قرآن است که با دعوت از متخصصین علوم قرآنی، چهار عنوان درسی قرائت، مفاهیم و معانی، تفسیر و تدبر در قرآن برای رشته علوم قضایی(تربیت قاضی) تدوین شده است.
در پایان مراسم از ۷ عنوان کتاب معارف و بینش اسلامی که با رویکرد جدید تدوین شده توسط دکتر حداد عادل رونمایی شد.
در ادامه از آقایان دکترفضائلی، وحدانی نیا و خواجه پیری به‌عنوان استاد برتر فرهنگی و آقایان دکتر نظافتی، فرحزادی و جمشیدی به عنوان اساتید برتر در اجرای سند تحول قضایی در دانشگاه تقدیر و تشکر به عمل آمد.
نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری:
http://ujsas.ac.ir/find-1.37.1508.fa.html
برگشت به اصل مطلب