عزیمت دانشجویان به اردوی راهیان نور( 22 اسفند 93)

باسمه تعالی

تعداد 60 نفر از دانشجویان داوطلب از دوره های مختلف دانشگاه علوم قضائی ساعت 16 روز شنبه مورخ 1393/12/22 با بدرقه مسئولان دانشگاه عازم مناطق عملیاتی جنوب شدند.

در مراسم بدرقه که در نمازخانه دانشگاه برگزار گردیده است حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرادی با بیان اینکه دانشجویان عزیز شما عازم مناطقی هستید که آن مناطق برای اهداف بلند اسلامی شهدای گرانقدری تقدیم اسلام عزیز گردیده است.

عزیمت دانشجویان دانشگاه علوم قضایی به اردوی راهیان نور

نماینده دفتر مقام معظم رهبری افزود: هشت سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی شمال غرب، غرب و جنوب با همت رزمندگان اسلام و خون شهدای دفاع مقدس در مقابل ابر قدرت ها و استکبار جهانی ایستاد و آنان را به زانو در آورد. لذا نباید دانشجویان به بازدید و زیارت مناطق مقدس بسنده کنند بلکه تفکر و اندیشه در این مناطق از نکات بسیار با اهمیت است.

در این سفر معنوی باید با روح شهدا انس گرفت و مصداق آیه «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله أمواتا» را حس کرد که شهدا زنده اند و حاضر و ناظر بر اعمال ما هستند.شهدا مجاهدین و مهاجرین واقعی هستند.و ما نیز باید با هجرت از گناه پیرو آن ها باشیم.«المهاجر من هاجر السیئات.... »ما با جهاد نفس باید از آنها تبعیت کنیم. حضرت رسول اکرم (ص) می فرمایند: کسی که جنگ نکرده و خود را برای جهاد آماده نکند در شعبه ای از نفاق از دنیا می رود.

حضرت علی علیه السلام در پاسخ یکی از اصحاب خود در بازگشت از جنگ صفین که سؤال نمود : برادرم نیز می خواست در رکاب شما باشد ولی موفق نشد حضرت فرمودند تنها برادر تو بلکه بچه هایی که در رحم مادرشان هستند و یا در صلب پدرشان الی یوم القیامه، اگر واقعا از صمیم قلب، نیت و آرزویشان این بود که علی را درک می کردیم در رکاب او بودیم جزء اصحاب صفین هستند،و ما نیز این آمادگی را در خود ایجاد کنیم و واقعاً با شهدا باشیم.

عزیمت دانشجویان دانشگاه علوم قضایی به اردوی راهیان نور

پس از سخنان حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرادی دانشجویان با تشریفات با قرآن کریم راهی گردیدند.

عزیمت دانشجویان دانشگاه علوم قضایی به اردوی راهیان نور

کلیدواژه ها: عزيمت دانشجويان به اردوی راهيان نور |


دفعات مشاهده: 4558 بار   |   دفعات چاپ: 1418 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر