مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان قوه قضاییه 10 اسفند 93 برگزار شد.

مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان قوه قضاییه

مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قران کریم کارکنان قوه قضائیه روز یکشنبه مورخ 93/12/10 در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی ورزشی شهید بهشتی با حضور مسئولان، کاکنان، جمعی از خانواده های معظم شهدای قوه قضاییه، دانشجویان قوه قضاییه برگزار گردید.

در آغاز این مراسم گروه توشیع دانشجویان دانشگاه علوم قضایی سوره قرآنی ارائه و سپس حاضران از بیانات حضرت آیت الله املی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه بهره مند گردیدند.

در این مراسم نفرات برتر مسابقات در بخش های مختلف تعیین و معرفی گردیدند که دو نفر دانشجویان دانشگاه نیز حائز رتبه برترشدند

دانشجو محمد جواد عاطفی رتبه سوم در بخش ترتیل ودانشجو حامد صادقی رتبه دوم حفظ 5 جزء قرآن کریم

مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان قوه قضاییه

متن سخنان ریاست محترم قوه قضاییه که توسط خبرگزاری میزان تهیه گردید بشرح زیر می باشد.

رئیس قوه قضائیه:

توجه بیشتر به اخلاق در قوه قضائیه ضروری است/مسائل فرهنگی را نباید کوچک شمرد

خبرگزاری میزان: آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر سبک زندگی قرآنی گفت: در قوه قضائیه با توجه به خطرات و لغزش هایی که وجود دارد ضرورت توجه به فرهنگ و اخلاق بیشتر احساس می شود.

خبرگزاری میزان: آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر سبک زندگی قرآنی گفت: در قوه قضائیه با توجه به خطرات و لغزش هایی که وجود دارد ضرورت توجه به فرهنگ و اخلاق بیشتر احساس می‌شود.

به گزارش خبرگزاری میزان آیت الله آملی لاریجانی پیش از ظهر روز یکشنبه در مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان قوه قضائیه گفت: برای داشتن جامعه ای سالم در جامعه دینی به فرهنگ دینی و قرآنی نیازمندیم و باید بحث های فرهنگ دینی را جدی بگیریم.

وی گفت: پاره ای از مشکلات در سطح جامعه مربوط به مشکلات فرهنگی است و در جامعه، تعالی، تلاش و رشد عمومی در گرو فرهنگی است که به دست می آوریم.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به توجه همه انسان ها به غذای جسمانی افزود: بسیاری از ما به غذای روح توجه کافی نمی کنیم در صورتی که باید فیلترهای لازم و کافی برای غذای روح که همان فرهنگ است در نظر گرفته شود.

مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان قوه قضاییه

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت بحث انقلاب فرهنگی در سطح جامعه گفت: مقام معظم رهبری به علت نقش فرهنگ و اخلاق، به طور جدی و مکرر به مسئله فرهنگ تاکید می کنند.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین با اشاره به نقش فرهنگ در جوامع دینی و غیردینی افزود: اصل مسئله فرهنگ با عنوان تجلیات روح آدمی در این جوامع بسیار مهم تلقی می شود.

وی با اشاره به احساس نیاز بیشتر به مقوله فرهنگ و اخلاق در قوه قضائیه گفت: قضات که از لحاظ شرعی و قانونی اختیاراتی دارند و در کنار آن خطرات بیشتری هم وجود دارد؛ پس قضات باید به معانی،‌معارف و ارزش ها بیشتر توجه کنند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به تشکیل معاونت فرهنگی در قوه قضائیه افزود: معاونت فرهنگی و همه مسئولان قوه قضائیه نباید مباحث فرهنگی و اخلاقی را کوچک بشمارند و باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند و امور اخلاقی را با استفاده از اساتید مجرب برای بیدارباش قلوب و نفس، برای کارکنان تکرار کنند.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین به نیاز همه انسان ها به تذکر اشاره کرد و گفت: هیچ کسی مستغنی از تذکر نیست زیرا امکان لغزش برای همه وجود دارد؛ ما می توانیم با تلاوت قرآن و با خواندن داستان سلوک بزرگان، نفس و قلب خود را بیدار کنیم.

وی افزود: به همین علت به همه تذکر می دهم که مباحث فرهنگی به خصوص اخلاق فردی، شغلی و حرفه ای را بویژه در برخورد با مردم را رعایت کنند.

مراسم اختتامیه مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان قوه قضاییه

رئیس قوه قضائیه گفت: باید اذعان کنیم که سبک زندگی ما سبک زندگی قرآنی نیست لذا انس با قرآن ، شنیدن پیام قرآن و حضور داشتن قرآن در زندگی از واجبات است و باید توجه کنیم که قرآن چه حقیقتی است.


کلیدواژه ها: مراسم اختتاميه مسابقات سراسری قرآن کريم کارکنان قوه قضاييه |


دفعات مشاهده: 3173 بار   |   دفعات چاپ: 1082 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر