رئیس دانشگاه علوم قضایی خبر داد: دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری بورسیه می شوند

باسمه تعالی

خبرگزاری میزان: رییس دانشگاه علوم قضایی گفت: دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری دانشگاه علوم قضایی از سال آینده مشمول قواعد بورسیه قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار حقوقی میزان، محمدجواد شریعت باقری در مراسمی که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم قضایی با حضور جمعی از دانشجویان و مسئولان این دانشگاه برگزار شد اظهار کرد: دانشگاه علوم قضایی دارای پتانسیل و نیروی بالقوه مهمی است و از نظر جایگاه و استعداد یکی از مهمترین دانشگاههای کشور به شمار می رود.

وی افزود: در این دانشگاه 1600 دانشجو مشغول تحصیل هستند و در طول 4 سال آینده هزار نفر از دانشجویان این دانشگاه به قضات کشور اضافه شده و وارد دستگاه قضا می شود.

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

وی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه علوم قضایی در راستای اهداف قوه قضاییه به کار گرفته می شوند افزود: در دانشگاه علوم قضایی دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دوره دکتری در 2 رشته حقوق جزا و خصوصی وجود دارد و دانشجویان تحصیل می کنند.

شریعت باقری افزود: دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری از سال آینده مشمول قواعد بورسیه قرار می گیرند و در دوره کارشناسی نخبه گزینی می شود تا بهترین استعدادها شناسایی و جذب شوند.

وی ادامه داد: ما نمی توانیم فقط در مقطع کارشناسی باقی بمانیم و به دستگاه قضا فقط کارشناس تزریق کنیم بلکه باید نیروهای متخصص بیشتری را به دستگاه قضا وارد کنیم تا کارها با سرعت بیشتر و نتایج موثرتری انجام گیرد.

رییس دانشگاه علوم قضایی افزود: فلسفه تربیت دانشجو در دانشگاه علوم قضایی دارای اهمیت بسیاری است و یک قاضی فرهیخته را باید به دستگاه قضا تحویل دهد.

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

وی اذعان داشت: یک قاضی تراز جمهوری اسلامی باید با اخلاق، فهیم و برخوردار از تربیت اسلامی باشد و چنین فردی را به عنوان قاضی به جامعه قضایی تحویل داد.

وی افزود: ما معتقدیم به دانشجویان باید با برنامه ریزی های فوق العاده با نخبگان و چهرهای قوه قضاییه آشنا شوند و آنها را الگو و اسوه قرار دهند.

شریعت باقری با بیان اینکه باید فشار معدل را از روی دوش دانشجویان برداشت گفت: کارآموزی ضمن تحصیل برای دانشجویان علوم قضایی آغاز شده است و آقای رییسی نیز برای ایجاد فضای مناسب و بهتر برای دانشگاه علوم قضایی قول مساعدت دادند.

منبع:میزان

کلیدواژه ها: دانشجويان کارشناسی ارشد ناپيوسته و دکتری بورسيه می شوند | دانشگاه علوم قضايی و خدمات اداری |


دفعات مشاهده: 6091 بار   |   دفعات چاپ: 917 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر