گفت و گوی رییس دانشگاه علوم قضایی با میزان

رییس دانشگاه علوم قضایی در گفت‌و‌گو با میزان:

  کشور به چهار برابر قضات فعلی نیاز دارد/ظرفیت دانشگاه‌های حقوقی با توجه به نیاز‌ها باید افزایش یابد .

  ریاست دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

  خبرگزاری میزان: محمد جواد شریعت باقری گفت: در کشور به چهار برابر قضات فعلی قاضی نیاز است تا بتوان به پرونده‌های قضایی و حقوقی با سرعت رسیدگی شود.

  محمد جواد شریعت باقری در گفت‌و‌گو با خبرنگار حقوقی میزان اظهار کرد: در کشور آمار پرونده‌ها افزایش یافته و بررسی علل افزایش پرونده‌ها یک نیاز و ضرورت است تا بتوان معضلات را بررسی و ریشه یابی کرد.

  وی به افزایش و گسترش پرونده‌های قضایی اشاره و تصریح کرد: با توجه به افزایش پرونده‌های حقوقی و قضایی، نیازبه دادگاه، دادسرا و قاضی نیز افزایش یافته است.

  رییس دانشگاه علوم قضایی خاطر نشان کرد: در کشور به چهار برابر قضات فعلی قاضی نیاز است و برای تامین این تعداد قاضی نیازمند موارد متعدد از جمله بودجه و تامین اعتبار هستیم.

وی گفت: با توجه به اینکه کمبود قاضی وجود دارد اما خواسته دستگاه قضا کاهش پرونده‌های قضایی است تا امنیت در جامعه گسترش یابد.

افزایش ظرفیت دانشگاه‌های قضایی در کشور یک ضرورت است.

رییس دانشگاه علوم قضایی با اشاره به کار‌ها و وظایف دانشگاه علوم قضایی اذعان داشت: دانشگاه علوم قضایی از سال ۶۱ تاکنون وظیفه جذب دانشجوی بورسیه برای کارهای قضایی را بر عهده داشته و در تربیت نیروهای زبده تمام توان خود را بکار گرفته است.

  شریعت باقری در پایان گفت: باید ظرفیت دانشگاه‌ با توجه به نیاز کشور افزایش یابد و افراد بیشتری جذب این دانشگاه شوند.


کلیدواژه ها: دانشگاه علوم قضايی و خدمات اداری |


دفعات مشاهده: 5759 بار   |   دفعات چاپ: 868 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر