آیت الله شهید دکتر رئیسی یک معیار و شاخص جدید در امر اداره امور اجرائی کشور ایجاد کرد

 | تاریخ ارسال: 1403/4/12 | 
دکتر محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در مراسم هفته قوه قضائیه و اربعین شهدای خدمت:
 آیت الله شهید دکتر رئیسی یک معیار و شاخص جدید در امر اداره امور اجرائی کشور ایجاد کرد

 به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، دکتر محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر ماه و اربعین شهدای خدمت که در روز چهارشنبه مورخ ۰۶/۰۴/۱۴۰۳ با حضور جمعی از اساتید، دانشجویان، مدیران و کارکنان، در محل نمازخانه دانشگاه برگزار شد گفت: شهید بهشتی معمار نظام قضائی جمهوری اسلامی بود و شهید رئیسی بعنوان شهید ثانی از مسئولین قوه قضائیه، به تبعیت از استاد خود سند تحول قضائی را برای تحول و ارتقاء قوه قضائیه تدوین نمود. شهید بزرگوار آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی علاوه بر اخلاص، ارتباط قلبی با ولی فقیه زمان خود داشت.
رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت: این دو شهید به کار خود اعتقاد داشتند و جان خود را در مسیر خدمت به نظام در طبق اخلاص قرار دادند.
 رئیس دانشگاه علوم قضایی با بیان اینکه اساساً انسان‌ها نیاز به الگو دارند و الگو یکی از ضروریات اجتماع است تصریح کرد: روش الگویی، بهترین و کارآمد ترین شیوه برای اصلاح و تربیت فردی و اجتماعی انسان است و الگو پذیری درست در اخلاق و عمل ، تاثیر سرنوشت سازی بر خانواده، معلمان، اساتید دانشگاه‌ها و مراکز تعلیم و تربیت و..... دارد .
دکتر محسنی افزود: سرگذشت همه پیامبران که در قرآن آمده، الگوهای بسیار خوبی است و الگوهای جاودانه برای بشریت، قیام امام حسین(ع) و فداکاری ۷۲ شهید کربلا است که می‌توانیم با تاسی به آن الگوها همه برنامه‌های زندگیمان را متحول کنیم و با این کار نور و روشنایی سراسر زندگی ما را فرا خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت: بر اساس نسخه دوم سند تحول و تعالی قوه قضاییه که در سال ۱۴۰۳ ابلاغ گردیده، دانشگاه علوم قضایی باید با تامین زیرساخت های لازم، نسبت به پذیرش سالانه ۱۰۰۰ دانشجو در رشته کارشناسی ارشد تربیت قاضی اقدام نماید که با حسن تدبیر ریاست محترم قوه قضاییه حضرت حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژیه در سال جاری  ۴۰۰ دانشجو در این رشته پذیرفته خواهند شد.
ریاست دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری با اشاره به دیدار مدیران قوه قضائیه با مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در تاریخ دوم تیرماه به مناسبت گرمیداشت هفته قوه قضائیه گفت: بسیار موجب مسرت و دلگرمی است حمایت های همه جانبه ریاست محترم قوه قضائیه و تلاش خدمتگزاران این دانشگاه به چشم نائب امام زمان (سلام الله علیه) آمده و با ارزیابی مثبت از این دانشگاه فرمودند:" دانشگاه علوم قضایی ظرفیت خوبی دراین زمینه(ارتقای دانش قضائی قضات) دارد و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده بشود".
دکتر محسنی ادامه داد: پس از این دیدار متن نامه ای برای ریاست محترم قوه قضائیه حضرت حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژیه تنظیم شد و در آن آمادگی خود را  برای بسیج تمامی امکانات در راستای اجرای اوامر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در جهت ارتقای سطح دانش قضایی قضات اعلام کردیم.
 رئیس محترم دانشگاه به بخش دیگری از این نامه به ریاست محترم قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: استدعا دارد به هر نحو که صلاح می دانید مراتب تشکر و لبیک سربازان خود در سنگر دانشگاه علوم قضایی را به عرض مقام معظم رهبری حفظه الله برسانید بی تردید مدیران، اعضای هیات علمی،کارکنان و دانشجویان این دانشگاه با انگیزه و توان مضاعف برای انجام وظایف خود و دستیابی به الگوی کمی و کیفی قاضی تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش خواهند نمود و همچون گذشته رهنمود های حضرتعالی را نصب العین خود قرار می دهند.
 دکتر محسنی ادامه داد: پذیرش خوب دانشجو و تربیت قاضی تراز انقلاب اسلامی در این دانشگاه موجب تقویت قوه قضاییه و رضایتمندی بیش از پیش مردم خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در پایان گفت: ما باید امید داشته باشیم که در مسیر درست حرکت ‌کنیم و در صورت انتخاب اسوه و الگوی مناسب، قطعا آن زمان در مسیر درست خواهیم بود.


 

کلیدواژه ها: دکتر محسنی | اربعین شهید رئیسی | دانشگاه علوم قضایی |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 706 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر