پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته برای سال تحصیلی۱۴۰۳_۱۴۰۴

 | تاریخ ارسال: 1403/2/4 | 
بسمه تعالی

اطلاعیه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در مورد پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته برای
سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳
دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ از بین دانش آموختگان  و دانشجویان کارشناسی سایر دانشگاه ها (مشروط بر اینکه تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ دانش آموخته شوند) بر اساس "آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته ابلاغی شماره ۳۰۷۸۶۲/۲ مورخ  ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری" فقط در رشته علوم قضایی و به صورت بورسیه قوه قضائیه با شرایط زیر دانشجو می پذیرد.
شرایط داوطلبان:
الف پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا یک بار امکان پذیر است (دانش آموختگان ۱۴۰۲/۷/۱ به بعد حق ثبت نام دارند).
ب داوطلبان باید دانش آموخته یا دانشجوی کارشناسی حقوق یا رشته های مرتبط باشند.
ج- داوطلبان، دانشجو یا دانش آموخته کارشناسی پیوسته دوره روزانه یا شبانه از دانشگاه های دولتی، دانشگاه­های امام صادق(ع)، شهید مطهری، مفید قم، علوم اسلامی رضوی باشند.
د-  دانشجویان و دانش آموختگان باید دارای یکی از شرایط زیر باشند :
 1. پس از ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم  واحدهای درسی از نظر معدل کل نمرات جزو ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداکثر در مدت ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند. (دانشجویان تحصیل همزمان، پس از ۸ نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی و حداکثر در مدت ۱۰ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند)
 2. در طول ۶  نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی خود جزء ۲۰ درصد برتر باشند، (به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون).
 3. برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم مرحله نهایی المپیاد علمی-دانشجویی حقوق، با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد (به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون).
توجه:
 1. از کلیه داوطلبان مصاحبه علمی، عمومی و گزینش به عمل خواهد آمد (تاریخ مصاحبه داوطلبان بدون آزمون همزمان با مصاحبه داوطلبان با آزمون خواهد بود و از طریق وب سایت دانشگاه به اطلاع خواهد رسید.)
 2. لازم است در زمان مصاحبه اصل و تصویر کلیه مدارک مربوط همراه متقاضی باشد.
 3. پذیرفته شدگان با داشتن شرایط (معدل کارشناسی بالای ۱۶، سن حداکثر ۲۸ سال، موفقیت در مصاحبه، گزینش و ...) بورس قوه قضائیه خواهند شد.
 4. ثبت نام قطعی، پس از پذیرش علمی، منوط به تایید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. بنابراین دانشگاه از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تاییدیه معذور خواهد بود.
  
تذکرات لازم برای داوطلبان:
 1. دانشجویان در صورت انصراف از تحصیل، انتقال، اخراج و یا عدم کسب معدل ۱۶ یا از دست دادن شرایط و صلاحیت های عمومی و علمی موظفند کلیۀ هزینه‌های تحصیلی و مقرری دریافتی را مطابق تعهدنامه محضری، به تشخیص دانشگاه و قوه قضاییه بازپرداخت نمایند.
 2. دانشجویان در طول دوره تحصیل دروس فرهنگی، کارآموزی، حوزوی، و کارگاه های مهارت افزایی را در چارچوب برنامه مصوب وزارت، تحقیقات و فناوری علوم خواهند گذراند.
 3. پذیرش دانشجو از میان داوطلبان مرد می باشد.
 4. مدت استفاده از بورس تحصیلی حداکثر شش نیمسال است.
 5. فارغ التحصیلان بورسیه چنانچه حداقل معدل ۱۶ را کسب نمایند، برای تصدی منصب قضاء جذب دستگاه قضایی خواهند شد و در غیر این صورت مطابق بند (۱) عمل خواهد شد.
 6. این رشته فاقد پایان نامه است.
 7. برنامه درسی و سرفصل دروس رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته در وب سایت دانشگاه در دسترس است.
مدارک اسکن شده مورد نیاز:
 1. عکس ۴*۳
 2. صفحه اول شناسنامه
 3. کارت ملی
 4. گواهی معدل و رتبه (مطابق نمونه پیوست اینجا)
 5. مدرک تحصیلی (برای داوطلبانی که فارغ التحصیل شده اند)
 6. ریزنمرات
ثبت نام به پایان رسید

 

کلیدواژه ها: استعداد درخشان | دانشگاه علوم قضایی | ارشد ناپیوشته |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 5730 بار   |   دفعات چاپ: 55 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر