دکتر محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری: پیشرفت دانشگاه علوم قضایی مرهون کار و فعالیت جمعی و عملکرد فرد فرد اساتید و کارکنان است

 | تاریخ ارسال: 1402/12/23 | 
 به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، دکتر فرید محسنی رئیس این دانشگاه، در سومین نشست اساتید هیات علمی، که در روز یکشنبه مورخ بیستم اسفند ماه در محل سالن شهید سلیمانی برگزار شد گفت: فرد فرد اساتید و کارکنان در پیشرفت دانشگاه نقش دارند و پیشرفت‌های چشمگیر اخیر مرهون عملکرد و فعالیت‌های جمعی است.

 دکتر محسنی افزود: همه ما باید خودمان را با اهداف بلند دانشگاه تطبیق دهیم تا کارآمدی لازم را داشته باشیم هنگامی که بردارها همسو باشد کارآمدی و بالندگی سازمان قوی خواهد شد به خصوص دانشگاه علوم قضایی که هدفش تربیت قاضی تراز انقلاب اسلامی است.

 رئیس دانشگاه علوم قضایی ادامه داد: با تلاش‌های صورت گرفته موضوع رشته‌ها و درس ها جهت‌دار شده و رشته‌ها متناسب با نیاز قوه قضاییه و بمنظور تربیت قاضی تراز جمهوری اسلامی ایران تعریف شده است.

 دکتر محسنی تصریح کرد : عملکرد اساتید و کارکنان دانشگاه در اخلاق، رفتار و حتی ظاهر دانشجویان تاثیر دارد و ما باید به این مهم توجه داشته باشیم.

 رئیس دانشگاه علوم قضایی با اشاره به اهمیت تربیت قاضی تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه علوم قضایی گفت: هدف و تلاش ما تربیت قضات متعهد، متخصص و همسو با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است چون معتقدیم اعتلای قوه قضائیه موجب اعتلای نظام خواهد شد و رضایت بیش از پیش مردم را در پی خواهد داشت.

 دکتر محسنی در ادامه این نشست به تحولات دانشگاه در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: با تلاش ها مثال زدنی،۱۱ رشته در یک سال اخیر در دانشگاه به تصویب رسید که جهت تصویب نهایی به وزارت علوم ارسال شد. لازم به ذکر است این رشته‌ها علاوه بر رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته علوم قضایی است که قبلاً به تصویب وزارت علوم رسیده است و از مهرماه سال جاری اولین دوره آن با پذیرش دانشجو دایر شد که دایر شدن این رشته در جهت طرح سند تحول قضایی است و پس از تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو در این رشته، قوه قضاییه نیازی به پذیرش قضات از طرق دیگر نخواهد داشت.

 رئیس دانشگاه علوم قضایی افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده انشاالله پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته علوم قضایی برای سال آینده تحصیلی، به حدود دو برابر افزایش خواهد یافت که برای تحقق آن می‌بایست امکانات آموزشی، رفاهی و اقامتی دانشگاه را ارتقا دهیم و این مهم تلاش بیش از پیش همه اساتید و همکاران را می‌طلبد.

 دکتر محسنی تصریح کرد: برای تحقق سند تحول قضایی در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری نیازمند افزایش فضاهای مختلف اعم از آموزشی، اقامتی، ورزشی، رفاهی، فرهنگی و...... هستیم که در این خصوص فعالیت هایی بسیار خوبی انجام شده و در آینده نزدیک مجوز نهایی ساخت مجتمع دانشگاهی در مجموعه دشت بهشت صادر خواهد شد.

 رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت : در حوزه‌های مختلف اعم از آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی فعالیت‌های بسیار خوبی صورت گرفته که می‌توان به دایر شدن رشته کارشناسی ارشد علوم قضائی، سه رشته جدید دکتری، اتمام طرح‌های پژوهشی قاضی تراز انقلاب اسلامی، جذب قاضی تراز، تالیف و چاپ کتاب های جدید برای رشته‌های جدید، به ثمر رسیدن کارنامه فرهنگی پس از سالیان طولانی، ارتقای فضاهای ورزشی، اقامتی و بهبود تغذیه دانشجویان اشاره کرد.


 

کلیدواژه ها: اعضای هیئت علمی | دانشگاه علوم قضایی | دکتر محسنی |


دفعات مشاهده: 758 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر