دکترمحمد باقر الفت، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه: دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری نعمتی برای جمهوری اسلامی ایران است

 | تاریخ ارسال: 1402/12/8 | 
به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، دکتر محمد باقر الفت معاون محترم منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه در مراسم جشن فارغ التحصیلان دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته دوره ۳۶، کارشناسی دوره ۳۸ و کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره ۴۰ دانشگاه علوم قضایی که با حضور رئیس، معاونان، مدیران و دانشجویان فارغ التحصیل، روز چهارشنبه دوم اسفند ماه در سالن عدالت این دانشگاه برگزار شد گفت: دانش قاضی باید به روز باشد و شما دانشجویان ارتباط خود را با دانشگاه و مراکز علمی قطع نکنید و حتماً باید به دنبال ادامه تحصیل در مقاطع مختلف باشید و دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری نعمتی برای جمهوری اسلامی ایران است.
 معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: قاضی خوب باید همواره در جامعه و میان مردم حضور داشته باشد تا از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شود و عملاً مردم قاضی و قوه قضاییه را پشت و پناه خود بدانند.
 دکتر محمد باقر الفت افزود: قاضی باید در عین هیبت و صلابت، هیچگاه در مقابل مردم احساس بزرگی نکند و با خشوع اما قاطع، با مردم رفتار کند و همواره تقوای عملی داشته باشد.
 معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: وظیفه اصلی شما ایجاد آرامش در جامعه است که با عدالت گستری می‌توانید آرامش را به مردم هدیه دهید و این کاری بسیار ارزشمند است و منصبی است که خداوند به شما به امانت داده است.
 دکتر الفت با تاکید بر نقش بی‌بدیل قاضی در جامعه افزود: هیچ وقت فکر نکنید کار شما (در هر منصبی که باشید) بی‌ارزش و کوچک است بلکه باید به این نکته توجه کنید که خداوند امنیت مردم را در جمهوری اسلامی ایران بر عهده شما قرار داده است و این مسئولیتی سنگین و افتخاری برای شماست و قابل جایگزینی با چیزی نیست.
 معاون منابع انسانی و امور فرهنگی گفت: اشتغال در منصب قضا فوق العاده سخت و جان فرساست به همین دلیل شما باید با این منصب انس بگیرید و عاشق آن باشید چون این منصب ساعت و زمان ندارد. بنابراین در سن کم هم باید، پیر و مجرب باشیم و از تجارب افراد با تجربه استفاده کنیم و تلاش کنیم که رفتاری خوب و خود کنترلی داشته باشیم.
 دکتر الفت تصریح کرد: این جشن، جشن فارغ التحصیلی به حساب نمی‌آید بلکه جشن شکرگزاری است و باید از خداوند بزرگ شاکر باشیم که مسیر روشنی را در پیش پای ما و شما قرار داده است که در این بین خانواده، معلمان، اساتید و هادیان جامعه نقش بسزایی در تربیت و ارتقای ما داشتند که نیازمند تقدیر و تشکر ویژه از آنان است.
 معاون منابع انسانی و امور فرهنگی به دانشجویان فارغ التحصیل توصیه کرد: در این مرحله از زندگی با انتخاب الگو و اسوه مناسب و رعایت چهارچوب‌های قوه قضاییه وارد دستگاه قضا شوید و اعتبار دانشگاه را حفظ کنید و نشان دهید دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری همواره بهترین قضات را تربیت می‌کند.
در پایان این مراسم از دانشجویان فارغ التحصیل حاضر در این جشن تقدیر شد.
انتهای پیام
 


دفعات مشاهده: 1249 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر