دکتر محسنی: کاربردی کردن دانش برای رفع نیازهای قوه قضاییه مهمترین رسالت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در حوزه پژوهشی است

 | تاریخ ارسال: 1402/9/28 | 
دکتر محسنی:
کاربردی کردن دانش برای رفع نیازهای قوه قضاییه مهمترین رسالت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در حوزه پژوهشی است

 دکتر محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، تولید علم و گسترش مرزهای دانش، ارتقاء جایگاه علمی و کاربردی کردن دانش را برای رفع نیازهای قوه قضاییه
مهمترین رسالت دانشگاه در حوزه امور پژوهشی دانست. به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، به مناسبت هفته پژوهش، مراسم تجلیل از مقام علمی استاد سیامک ره پیک و تقدیر از پژوهشگران برتر دانشگاه روز سه‌شنبه ۲۸/۰۹/۱۴۰۲ با حضور رئیس، معاونان، اساتید و دانشجویان دانشگاه در سالن شهید سلیمانی برگزار شد.

 دکتر محسنی گفت: تقویت امور پژوهشی در دانشگاه از طریق اساتید و دانشجویان بویژه هدفمند ساختن پایان‌نامه‌ها و رساله‌ها و ارتقای روحیه پژوهشی از امور مهمی است که می‌تواند در بالا بردن سطح علمی و پژوهشی و کیفیت آرا قضایی در آینده شغلی دانشجویان موثر باشد.

 رئیس دانشگاه علوم قضایی افزود: تعامل با دستگاه‌ها و نهادهای پژوهشی جهت انجام فعالیت‌های پژوهشی اولویت‌دار قوه قضائیه، برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی، برنامه‌ریزی برای تالیف کتب مورد نیاز برای رشته‌های طراحی شده جدید از جمله انعقاد قرارداد تالیف کتب متعدد آموزشی کارآموزی رشته جدید التصویب کارشناسی ارشد ناپیوسته علوم قضایی بخشی از فعالیت‌های کلان حوزه پژوهشی است.

 دکتر محسنی ادامه داد: تصویب، داوری و چاپ ۲۴ عنوان کتاب توسط انتشارات دانشگاه در سال های اخیر الکترونیکی کردن پایان‌نامه‌های دانشگاه جهت بهره‌برداری برخط داخلی از آن، انجام طرح تاریخ شفاهی قضایی ایران و انتشار منظم نشریه دیدگاه‌های حقوقی قضایی از دیگر فعالت های بخش پژوهشی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری است.
 
حلم، تقوا، مراقبه و نظم دکتر ره پیک زبانزد و مثال زدنی است

 دکتر محسنی به مناسبت تجلیل از مقام علمی استاد ره پیک تاکید کرد: در دانشگاه علوم قضایی و خدماتی اداری سرمایه‌های انسانی ارزشمندی وجود دارد که بی ریا کارشان را انجام می‌دهند و ما وظیفه داریم از مقام علمی و معنوی آنان به نحو شایسته تقدیر کنیم .

رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت: استاد ره پیک به عنوان یک استاد اهل علم، با تقوی، اخلاق‌مدار، منظم و مسئولیت مدار فردی شاخص و  مثال زدنی است.
 رئیس دانشگاه علوم قضایی افزود: اگر بخواهیم مشخصات یک پژوهشگر را ذکر کنیم این ویژگی ها در وجود دکتر ره پیک وجود دارد و ایشان همواره اهل مطالعه و نگارش کتاب و مقاله بوده و هستند.

در پایان این مراسم از مقام علمی استاد ره پیک و تعدادی از پژوهشگران برتر دانشگاه به شرح زیر تجلیل شد.
  1. استاد پژوهشگر برتر در حوزه پژوهشی - آقای دکتر مافی
  2. استاد پژوهشگر برتر در حوزه فرصت مطالعاتی - آقای دکتر مهدی خاقانی اصفهانی
  3. دانشجوی شایسته تقدیر در حوزه رساله برتر -  آقای محسن دیبانژاد
  4. دانشجوی شایسته تقدیر در حوزه پایان نامه – آقایان حسین امتی و احمد رضا دهستانی
  5. دانشجوی شایسته تقدیر در حوزه پژوهش - جناب آقای سید محمد رضا رضوی نژاد

  •  

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 844 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر