وزیر دادگستری درآیین بزرگداشت روز دانشجو: راهکار ارتقاء امنیت قضایی، ارتقای وضعیت دانشگاه علوم قضایی وخدمات اداری است

 | تاریخ ارسال: 1402/9/15 | 
وزیر دادگستری در آیین بزرگداشت روز دانشجو گفت:
راهکار ارتقاء امنیت قضایی،ارتقای وضعیت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری است

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم قضایی، آیین بزرگداشت روز دانشجودانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری  با حضور دکتر رحیمی  وزیر محترم دادگستری، رئیس، معاونان و دانشجویان دانشگاه، روز چهارشنبه پانزدهم آذر ماه در محل سالن شهید بهشتی  برگزار شد.

دکتررحیمی وزیر دادگستری در این جلسه ضمن گرامیداشت روز دانشجو و شهدای ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ بر اهمیت جایگاه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در کشور تاکید کرد و گفت: اگر قوه قضاییه که از مهمترین ارکان حاکمیت است بخواهد امنیت قضایی را ارتقا دهد راهکار آن ارتقا وضعیت این دانشگاه است. از این رو باید در این دانشگاه قضاتی تربیت کنیم که به لحاظ علمی و قضایی توانمند و سلامت باشند .  

وزیر دادگستری به دانشجویان دانشگاه علوم قضایی توصیه کرد: شما که قرار است در دستگاه قضایی حضور پیدا کرده و قاضی شوید مسئولیت بسیار سنگینی را به عهده دارید که باید متوجه آن نیز باشید.

دکتررحیمی گفت: رئیس دانشگاه علوم قضایی همواره با پیگیری‌های جدی در صدد رفع دغدغه دانشجویان و دانشگاه است به طور قطع اگر بخواهیم قاضی خوب تربیت کنیم باید از همین دانشگاه شروع کنیم و همه چیز را آماده کنیم.

وزیر دادگستری افزود: دانشجویان از موثرترین افراد جامعه هستند و افرادی هستند که می‌خواهند در آینده کشور را اداره کنند.

عضو هیات امنای دانشگاه علوم قضایی اضافه کرد: دستگاه قضایی هر سال به ۸۰۰ قاضی نیاز دارد به همین دلیل رشته تربیت قاضی راه‌اندازی شد تا در آینده تنها مسیر جذب قاضی از این مسیر باشد. اما با توجه به امکانات موجود، ظرفیت این دانشگاه در حال حاضر به این میزان نیست، از این رو هیچ راهی نداریم جز اینکه الزامات لازم در این رشته را پیگیری کنیم.
 

در ادامه وزیر دادگستری در پاسخ به سوالی در مورد عدم توجه به تخصص‌ها برای تقسیم دانشجویان گفت: هدف از ایجاد رشته تربیت قاضی به این جهت است که قاضی در همه حوزه‌ها بتواند در حد قضاوت حضور داشته باشد و برخی از تخصص‌ها را در حین تحصیل، کارآموزی و خدمت آموزش ببنید، اما این دغدغه نیز جدی است و باید به آن پرداخته شود.

دکتر رحیمی در پاسخ به دغدغه یکی از دانشجویان در مورد فضای آموزشی و فقدان خوابگاه متاهلی دانشگاه گفت: عمده مشکلات دانشگاه را می‌دانم در این سال‌ها کار‌های بسیاری انجام شده است. اما باید زیر ساخت‌ها به گونه‌ای فراهم باشد که دانشجو بدون دغدغه فقط درس بخواند. در مورد خوابگاه متاهلی نیز باید بتوانیم در جهت تشویق به ازدواج آن‌ها شرایط مساعدی را فراهم کنیم.
 
دکتر محسنی: دانشجو بیدار است و در مسائل سیاسی و اجتماعی در کنار درس که وظیفه ذاتی است همراهی می کند

در ادامه دکتر محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت روز دانشجو، به بیان دلایل شکل گیری و نامگذاری روزدانشجو پرداخت و افزود: ویژگی توجه به روزدانشجواین است که دانشجو بیدار است و در مسائل سیاسی و اجتماعی در کنار درس که وظیفه ذاتی است همراهی می کند چون دانشجویان از دل اجتماع هستند.

رئیس دانشگاه علوم قضایی  و خدمات اداری گفت: دانشجویان دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری افراد منتخب و گزینش شده ای هستند و امید واریم در وقایع مختلف اجتماعی دقت نظری مضاعف داشته باشند و با بصیرت عمل کنند.

دکترمحسنی با بیان اینکه وزیر دادگستری از فارغ التحصیلان این دانشگاه است، گفت: ایشان علاوه بر اینکه اکنون وزیر دادگستری هستند عضوه‍ئیت امنای دانشگاه می باشند و بر مسایل دانشگاه نیز  اشراف دارند لذا بر خود واجب می‌دانیم که از این همکاری و همراهی تقدیر کنیم.

رئیس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری افزود: یکی از کار‌های ارزشمند دکتر رحیمی در دوره معاونت منابع انسانی قوه قضائیه طرح  دوره ارشد ناپیوسته علوم قضایی یا تربیت قاضی بود که در آن دوره انجام گرفت.
در پایان مراسم از دانشجویان برتر سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ و فارغ التحصیلان برتر این دانشگاه نیز تقدیر شد.


کلیدواژه ها: روز دانشجو | دانشگاه علوم قضایی | وزیر دادگستری |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 868 بار   |   دفعات چاپ: 10 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر