میزبانی از وزیر دادگستری روسیه در دانشگاه علوم قضایی وخدمات اداری / همکاری‌ها و فعالیت نهادهای علمی، نوآوری جدید در مبارزه با تحریم ها است

 | تاریخ ارسال: 1402/8/22 | 
میزبانی از وزیر دادگستری روسیه در دانشگاه علوم قضایی وخدمات اداری / همکاری‌ها و فعالیت نهادهای علمی، نوآوری جدید در مبارزه با تحریم ها است
با هدف ایجاد ابزار حقوقی مبارزه با تحریم‌ها، نیازمند نوآوری‌ در قانونگذاری و توسعه همکاری‌ها و فعالیت نهادهای علمی خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم قضایی وخدمات اداری، ظهر چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ کنستانتین چوچینکو وزیر دادگستری فدراسیون روسیه در سالن اجتماعات شهید سلیمانی (ره) حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت. کنستانتین چوچینکو وزیر دادگستری فدراسیون روسیه با تشکر از دعوت برای حضور در جمع یکی از معتبرترین مؤسسات و دانشگاه ها در جهت تربیت کادر مجرب حوزه قضایی اظهار داشت: امروز اسناد مهمی به امضا رسید که قطعا زمینه‌ساز توسعه مناسبات حقوقی دو کشورخواهد شد.
کنستانتین چوچینکو با اشاره به تاریخچه تشکیل وزارت دادگستری افزود: در شرایط فعلی وزارت دادگستری روسیه از جمله وزارت خانه هایی است که تحت نظارت مستقیم رئیس جمهور فعالیت می‌کند و از سال۱۹۹۶ مسئولیت انجام پیش نویس تمامی اسناد حقوقی و نظارت براسناد بالادستی رابرعهده دارد.
وی ادامه داد: یکی از حیطه های کلیدی وزارت دادگستری روسیه نظام مند بودن قوانین است چراکه کیفیت زندگی انسان به این موضوع وابسته است.
* همکاری‌ها و فعالیت نهادهای علمی ، نوآوری جدید در مبارزه با تحریم ها است*
وزیر دادگستری فدراسیون روسیه تصریح کرد : تطابق قوانین فعلی با حکومت مرکزی یکی از کارهای مهم صورت گرفته این وزارتخانه بوده که در آن محورهای حیات،شایستگی،کار و تلاش سازنده وعدالت تقویت شده است.
کنستانتین چوچینکو عنوان کرد: موافقت‌نامه‌هایی که امروز به امضای دو طرف رسیده است، اسناد بسیار مهمی برای تأمین حقوق قانونی شهروندان و منافع قانونی آنها و ارائه باکیفیت خدمات اداری است.
وی با اشاره به تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای دیگر بیان کرد: با هدف ایجاد ابزار حقوقی مبارزه با تحریم‌ها، نوآوری‌ در قانونگذاری و توسعه همکاری‌ها و فعالیت نهادهای علمی مورد بررسی قرارخواهد گرفت.
وزیر دادگستری فدراسیون روسیه تأکید کرد: کشورهای غربی در حال تخریب بنیان‌ جامعه و خانواده در دو کشور ایران و روسیه هستند بر این اساس و در شرایط فعلی مهم است که با توسعه همکاری‌های استراتژیک خود، به صورت موثر با چالش‌های پیش رو مواجه شویم و با ایجاد نهادهای دولتی و غیردولتی مشترک شرایطی را فراهم آوریم تا در هر موقعیتی از حقوق شهروندانمان دفاع کنیم.
*خواستار برقراری آتش‌بس دائمی در غزه و افتتاح کریدورهای انسان‌دوستانه در غزه هستیم*
در بخش پایانی این حضور در دانشگاه علوم قضایی وخدمات اداری وزیردادگستری و معاون اول رئیس دانشگاه دولتی فدراسیون روسیه پاسخ گوی سوالات اساتید ودانشجویان حاضر بودند.
دمیتری ولادمیرویچ ، معاون اول رئیس دانشگاه در پاسخ به سوال استاد دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری بیان کرد: دانشگاه روسیه از دو بخش مدرسه و کالج تشکیل شده است که دانشجویان می‌توانند از این طریق وارد دانشگاه شوند و بعد از سال یازدهم می توانند وارد دانشگاه شوند و دارای ۱۵ شعبه در شهرهای مختلف می باشدکه متخصصین خدمات حقوقی را آموزش می دهد.
وزیر دادگستری فدراسیون روسیه هم در پاسخ به سوال استاد حقوق بین الملل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در موضوع تلاش در جهت تشکیل دادگاه بین المللی رقیب در جهت برقراری عدالت واقعی از سوی فدراسیون روسیه با توجه به تاثیر دولت های غربی بر دیوان های کیفری بین المللی بیان کرد: تلاش می کنیم با همکاری جمهوری اسلامی ایران این اقدام انجام گردد و با توجه به پیوستن ج.ا.ایران به سازمان بریکس، همکاری‌ها در این سازمان را استراتژیک دنبال خواهیم کرد که اسناد آن در حاشیه دوازدهمین همایش بین‌المللی حقوقی سنت پترزبورگ در اواخر ماه ژوئن سال آینده میلادی به امضا برسد.
این مقام مسئول هم چنین در پاسخ به سوال دانشجویان دانشگاه در موضوع جنایت های رژیم غاصب صهیونیستی وموضع گیری این کشورگفت: آنچه در غزه رخ داده است نقض آشکار حقوق بشر است و شاهد استفاده بی اساس از زور هستیم که رژیم صهیونیستی تلاش می کند اصل مسئولیت مشترک را به کار ببرد که به نظر ما صحیح و درست نیست و متأسفانه رژیم صهیونیستی ثابت کرد که به هیچ قاعده بین‌المللی پایبند نیست و باید از ساز وکارهای بشر دوستانه برای برقراری آتش‌بس دائمی در غزه و افتتاح کریدورهای انسان‌دوستانه به نوار غزه استفاده کرد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل ، کنستانتین چوچینکو، وزیر دادگستری فدراسیون روسیه عصر روز سه‌شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ در رأس هیئتی حقوقی قضایی وارد کشورمان شده بود که چهارشنبه۱۷آبان ماه دانشگاه علوم قضایی وخدمات اداری میزبان این هیات بود.

کلیدواژه ها: دانشگاه علوم قضایی | وزیر دادگستری | سخنرانی |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 1598 بار   |   دفعات چاپ: 51 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر