شرایط پذیرش دانشجو درکنکور سراسری سال ۱۴۰۲ دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری

 | تاریخ ارسال: 1402/6/1 | 
الف- شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری  :
 ۱)داشتن کلیه شرایط عمومی آزمون سراسری.
۲) تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام آن.
۳)التزام به ولایت مطلقه  فقیه و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران.
۴)پذیرفته شدن در گزینش.
۵)برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی لازم برای منصب قضاوت و نداشتن سوءپیشینه کیفری.
۶)فقدان سوء شهرت خانوادگی
۷) فاقد رابطه استخدامی و تعهد به تحصیل تمام وقت.
۸) سپردن تعهدخدمت به قوه قضاییه به مدت ۱۰سال.
۹) داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۶ (برای داوطلبان نظام قدیم آموزشی علاوه بر آن داشتن حداقل معدل کل پیش دانشگاهی ۱۶ نیز شرط است.).

ب- دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد پیوسته از دو بخش تشکیل می‌شود: در بخش اول که حدود ۴ سال است دانشجویان واحد های درسی کارشناسی را می‌گذرانند در این مدت دانشجویان بورسیه نبوده و مقرری بورس دریافت نمی‌کنند . در بخش دوم که دانشجویان وارد گرایش کارشناسی ارشد می‌شوند در صورت استمرار شرایط پذیرش؛ بورسیه قوه قضاییه شده و مقرری ماهیانه دریافت می نمایند و در پایان دوره کارشناسی ارشد پیوسته و پس از طی دوره کارآموزی و مشروط به احراز شرایط لازم ؛ در کادر قضایی قوه قضاییه استخدام خواهند شد.
ج-امتیازات بورس تحصیلی:
 ۱)دریافت ابلاغ کارآموز قضایی ضمن تحصیل از زمان ورود به گرایش کارشناسی ارشد
۲) دریافت مقرری ماهیانه(حقوق کار آموزقضایی ضمن تحصیل) از زمان ورود به گرایش کارشناسی ارشد پیوسته به مدت ۳ سال
 ۳)اشتغال به کار قضایی در قوه قضاییه پس از فراغت از تحصیل و طی دوره کارآموزی حین تحصیل در صورت داشتن صلاحیت های عمومی و علمی.
۴)گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوه قضاییه(بر اساس قانون گذراندن مدت خدمت وظیفه فارغ التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳ و آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۷۵).
۵)برخورداری از خوابگاه و خدمات رفاهی در طول دوره تحصیلی در حدود امکانات دانشگاه و مطابق ضوابط وزارت علوم و مقررات دانشگاه.

د-توضیحات ضروری در مورد رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی:
۱)دانشجویان این رشته پس از طی یک دوره مشترک(در حد کارشناسی)در صورت احراز شرایط مقرر و به تشخیص دانشگاه در یکی از گرایش های کارشناسی ارشد( نظیرحقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق تجارت، حقوق ثبت، حقوق خانواده)ادامه تحصیل خواهند داد.
۲)صرفا دانشجویانی می توانند پس از طی دوره مشترک، در یکی از گرایشهای ارشد ادامه تحصیل دهند،که صلاحیت عمومی و علمی آنان برای ورود به خدمت قضایی محرز باشد، در غیر این صورت امکان ادامه تحصیل نداشته و تنها مدرک کارشناسی علوم قضایی برای آنان صادر خواهد شد.
۳)درصورت انصراف، اخراج، انتقال و نیز در صورت عدم احراز صلاحیت عمومی دانشجو قبل از ورود به یکی از گرایشهای ارشد، دانشجو موظف است هزینه های تحصیل خود به تشخیص دانشگاه را پرداخت نماید.

ه-تذکرات لازم :
۱)  به منظور ارتقای سطح بینش اعتقادی ؛ دانشجویان موظفند  دروس گروه معارف اسلامی با محتوای مورد نیاز اعتقادی ؛ اخلاقی و فرهنگی را بگذرانند . برخی از این دروس با محتوای آثار و اندیشه‌های شهید مطهری همراه با مباحثه ارائه می‌شود.
۲)  برنامه ریزی دروس عربی، اصول فقه، متون فقه و قواعد فقه در رشته علوم قضایی با عنایت به دروس حوزوی و به گونه ای خواهد بود که دانشجو در صورت تمایل و تلاش خود بتواند با گذراندن دروس تکمیلی مطابق با برنامه حوزه های علمیه، مدرک حوزوی دریافت نماید. دانشگاه در خصوص اعطای مدرک حوزوی تعهدی ندارد.
۳)  کلاس های درس در همه روزهای غیر تعطیل هفته برگزار می شود.
۴)  چنانچه در هر مرحله از تحصیل ؛ دانشجو شرایط پذیرش را از دست بدهد متعهد است هزینه های تحصیل و وجوه دریافتی بورسیه را به تشخیص دانشگاه و قوه قضائیه بازپرداخت نماید.
۵)  دانشجویان در طول دوره تحصیل متعهدند ؛ دروس  کارآموزی و کارگاه های مهارت افزایی را مطابق برنامه های تنظیمی دانشگاه بگذرانند.

 

کلیدواژه ها: شرایط ثبت نام | دانشگاه علوم قضایی | آزمون سراسری |


دفعات مشاهده: 9412 بار   |   دفعات چاپ: 78 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر