دیدار ریاست و تعدادی از معاونان و مدیران دانشگاه علوم قضایی با آیت الله جاودان

 | تاریخ ارسال: 1401/8/3 | 
 
به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، ریاست دانشگاه و تعدادی از معاونان و مدیران دانشگاه، روز شنبه سی ام مهرماه با حضور در حسینیه آیت الله حاج شیخ مرتضی زاهد با آیت الله جاودان دیدار کردند.
در ابتدای این دیدار دکتر محسنی ریاست دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری ضمن معرفی دانشگاه و اهمیت تربیت دانشجویان برای تصدی منصب قضا، سابقه تاریخی دانشگاه و راه اندازی آن توسط مرحوم شهید بهشتی و نیز برنامه ها و تحولات آن را توضیح داد.
دکتر محسنی افزود: تربیت قاضی مطلوب و شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی مستلزم گزینش افراد مستعد از خانواده های اصیل و متدین و اجرای برنامه تربیتی در طول دوره آموزشی است. بسیاری از قضات خدومی که در قوه قضاییه مسئولیت های حساسی را برعهده دارند فارغ التحصیل این دانشگاه هستند.
رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی تحول در نظام قضایی است که امام راحل(ره) به یادگار گذاشته است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر سند تحول قضایی که توسط قوه قضاییه تهیه و به تایید مقام معظم رهبری( مدظله العالی) رسیده است نقشه راه دانشگاه است و رئیس محترم قوه قضاییه حمایت جدی برای اجرای این سند می نمایند که این امر ان شاءالله موجب توسعه دانشگاه و نهایتا تربیت قاضی متخصص، متدین و انقلابی خواهد شد. از جمله اقدامات انجام شده استفاده از اساتید متخصص، متدین و انقلابی و نیز تقویت دروس حوزوی و فرهنگی است.
در ادامه آیت الله جاودان با بیان این‌که خدمتی بالاتر از تربیت در عالم نیست گفت: شما باید از سر و جان و همه وجودتان برای پیشرفت این دانشگاه بگذرید و راحتی دانشگاه و دانشجو را بر راحتی خودتان ترجیح دهید و همچنین در انتخاب اساتید به دنبال اساتید متدیّن، عالم و جدی در کار خود باشید.
آیت الله جاودان افزود : آقایی ناظر اعمال شما است و ذره ذره کار شما را می بیند و اعمال و خدمات شما محاسبه و ذخیره می شود البته اگر با نیت درست انجام شود و خدمت باشد.
در پایان دکتر محسنی درخواست کرد که در صورت امکان فرصتی برای دانشجویان فراهم شود تا آنان بتوانند ازدرس اخلاق ایت الله جاودان در دانشگاه یا حسینیه ایشان استفاده نمایند.


دفعات مشاهده: 604 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر