بازدید هیئت حقوقی وزارت دادگستری ایتالیا ازدانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

 | تاریخ ارسال: 1401/7/2 | 

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم قضائی هیئت حقوقی وزارت دادگستری ایتالیا به سرپرستی دکتر نیکولا روسو ، رئیس اداره امور دادگستری این کشور روز سه شنبه ، بیست و نهم شهریور ماه ۱۴۰۱ از دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری بازدید و با ریاست این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.
 در این دیدار دکتر محسنی ریاست دانشگاه علوم قضایی ضمن معرفی دانشگاه و شیوه جذب دانشجو و آموزش و تربیت دانشجویان برای تصدی منصب قضاء ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه را توضیح داد.
 وی همچنین افزود: تعداد رشته های کارشناسی ارشد حقوق در این دانشگاه بسیار متنوع می باشد و به تناسب نیازهای قوه قضاییه، قضاتی در شاخه های مختلف حقوق تربیت می شوند.
رئیس دانشگاه علوم قضایی گفت: دانشجویان این دانشگاه علاوه بر فراگیری دروس نظری و تئوری، همزمان دوره های مهارت و کارآموزی را می گذرانند.
 وی افزود: در حال حاضر مشغول طراحی رشته های جدید با توجه به نیازهای قوه قضائیه هستیم.
در پایان دکتر محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به زمینه های همکاری مشترک علمی و پژوهشی اشاره کرد.
در این دیدار دکتر نیکولا روسو ، رئیس اداره امور دادگستری ایتالیا و هیئت همراه با ابراز خرسندی از این دیدار، توضیحاتی در خصوص نظام قضایی ایتالیا و نحوه جذب و آموزش قضات در این کشور ارائه کرد.

رئیس اداره امور دادگستری ایتالیا خاطر نشان کرد: برخی از جرائم، جنبه فراملی دارد و از این رو مقابله با آنها مستلزم همکاری متقابل دولتها به ویژه در حوزه آموزش و پژوهش است که بسیاری از کشورها با آن درگیر هستند که برای حل این مسایل نیازمند همکاری با سایر کشورها و تبادل اطلاعات در حوزه های مختلف آموزشی هستیم.

در پایان دکتر نیکولا روسو از ایجاد زمینه های همکاری مشترک علمی و پژوهشی با دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری استقبال نمود.

روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم قضائی


مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 1245 بار   |   دفعات چاپ: 8 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر