دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری-  اخبار دانشگاه
دستورالعمل چگونگی تداوم آموزش نیمسال دوم ۹۹ -۹۸ و برگزاری کلاس های بر خط (آنلاین):

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/1/15 | 

با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی و کلاس های فیزیکی از اوایل اسفند ۹۸ و با توجه به بخشنامه وزارت علوم مورخ۹۹/۱/۱۰ و مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه، بدین وسیله نظر استادان محترم و دانشجویان گرامی را به مواردی که در تداوم آموزش دروس نیمسال دوم ۹۹- ۹۸ ضروری است جلب می نماید:

۱- از تاریخ ۹۹/۱/۱۶ تا اطلاع ثانوی کلیه کلاسهای درسی مطابق با برنامه هفتگی نیمسال دوم به صورت برخط (آنلاین) برگزار خواهد شد.

۲- استادان محترم از تاریخ فوق از ارسال فایل صوتی درسی برای بارگذاری توسط آموزش خودداری نمایند.

۳- تنها سامانه مورد تایید دانشگاه برای برگزاری کلاس های برخط سامانه آموزش مجازی نور به نشانی http://Live.ujsas.ac.ir است و از تاریخ ۹۹/۱/۱۶ استفاده از سایر سامانه ها، سایت ها، پیام رسان ها، کانالها ها و گروه های ارتباطی در شبکه های اجتماعی برای برگزاری کلاسهای برخط یا مبادله فایل های صوتی و تصویری درسی از نظر دانشگاه رسمیت نداشته و کلاس جبرانی محسوب نمی شود.

۴- کلاسهایی که تا کنون فایل صوتی آن در اختیار دانشجویان قرار گرفته و یا جلسات آموزش برخط آن تا این تاریخ برگزار گردیده جزو جلسات تشکیل شده کلاس محسوب خواهد شد. در مورد دیگر دروس، جلسات جبرانی باید به صورت برخط در روزهای پنجشنبه و جمعه با هماهنگی آموزش برگزار شود.

۵-راهنمای استفاده از سامانه آموزشی برخط در آدرس http://s11.picofile.com/file/8392833626/12345.mp4.html در دسترس استادان محترم و دانشجویان عزیز قرار دارد.

۶- حضور و غیاب کلاس های برخط توسط آموزش دانشگاه انجام خواهد شد.

۷- استادان محترم کلاس های زنده خود را ضبط نمایند تا در دسترس دانشجویان غایب احتمالی بوده و دیگر دانشجویان کلاس نیز بتواند دوباره به آن مراجعه نمایند.

۸ -چنانچه برای برخی استادان امکان برگزاری کلاس برخط از منزل فراهم نیست می‌توانند با حضور در دانشگاه در ساعت مقرر کلاس خود از امکانات دانشگاه برای برگزاری کلاس استفاده استفاده نمایند. کارشناس آموزش برای رفع مشکلات احتمالی در دانشگاه حضور خواهد داشت.

۹-توصیه می‌شود استادان محترم در خلال تدریس و در طول برگزاری کلاس با طرح سوالات جمعی و فردی از پویایی و اثربخشی آموزش اطمینان حاصل نمایند. همچنین دقایقی به استراحت دانشجویان اختصاص داده شود (این بخش از کلاسها نیاز به ضبط ندارد).

۱۰- مدت زمان کلاس های دو ساعته حداکثر یک و نیم ساعت (با ضبط حداکثر ۷۰ دقیقه)، کلاس‌های ۴ ساعته حداکثر دو و نیم ساعت (با ضبط حداکثر ۱۲۰دقیقه) و کلاس ها‌ی یک ساعته حداکثر ۴۵ دقیقه (با ضبط حداکثر ۴۰ دقیقه) خواهد بود.

۱۱- جلسات گروه های آموزشی، شورای آموزشی و شورای تحصیلات تکمیلی و نیز جلسات دفاع از پایان نامه ها ،سمینار و جلسات دفاع از رساله دکتری به صورت حضوری یا برخط برگزار خواهد شد.

۱۲- در مورد نحوه برگزاری امتحانات متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

۱۳- عدم رعایت مفاد این دستورالعمل در خصوص تشکیل کلاس های برخط به حذف کلاس و در صورت نیاز جایگزینی استاد منتهی خواهد شد.

در پایان از استادان محترمی که در ایام تعطیلات با ضبط و ارسال فایل های صوتی دروس خود و به خصوص با برگزاری کلاس های برخط نسبت به حفظ روند آموزش اهتمام نمودند تشکر و قدردانی می شود.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم قضایی

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری:
http://ujsas.ac.ir/find.php?item=1.37.1369.fa
برگشت به اصل مطلب