دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری- درباره دانشگاه


حذف تصاویر و رنگ‌ها
با توجه به پیش بینی دفتری به منظور همکاری های بین المللی در نمودار سازمانی دانشگاه، عملا از سال 1393 (2014 میلادی) این بخش فعالیت خود را آغاز نموده است. دفتر همکاری های بین المللی دانشگاه درصدد است با موسسات دانشگاهی و پژوهشی کشورهای مختلف، موسسات و سازمان های بین-المللی فعال در حوزه علم حقوق، ارتباطاتی برقرار نماید. تمرکز این دفتر بر همکاری با دانشگاه هایی است که به طور خاص عهده دار تربیت قاضی هستند.

به منظور ارتقاء همکاری های بین المللی از جانب دانشگاه و در راستای بهره گیری از تجارب بین المللی و ظرفیت های موجود در دیگر کشورها و موسسات بین المللی، به فضل الهی گام های ارزشمندی اتخاذ گردیده که ثمراتی نیز در بر داشته است. امهات و رئوس اقدامات انجام شده و در دست انجام دانشگاه در این حوزه از قرار زیر است:

حضور و ایراد سخنرانی رئیس قوه قضائیه قطر (علی بن الفطیس المری) در دانشگاه در تاریخ: 93/09/09 در این نشست که با حضور معاون محترم فرهنگی قوه قضائیه، مدیرکل محترم امور بین الملل قوه قضائیه، معاونین، مسئولین و اساتید دانشگاه و نیز دانشجویان صورت گرفت، ابتدا رئیس دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به المری و هیات همراه، توضیحاتی پیرامون فلسفه تاسیس دانشگاه، پیشینه و وضعیت کنونی دانشگاه اظهار داشته و در ادامه رئیس دستگاه قضایی قطر با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی ایران و نقش حائز اهمیت قضات در دستگاه های قضایی، به امکان حضور دانشجویانی از جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه های قطر اشاره نمودند.

نشست دبیرکل موسسه بین المللی یونیدروا با مسئولان دانشگاه: پس از حصول اطلاع از آن که آقای خوزه آنجلو استرلا فاریا دبیرکل برزیلی یونیدروا (UNIDROIT) به دعوت دانشگاه تهران، چند روزی در ایران اقامت خواهد داشت، ضمن هماهنگی های به عمل آمده، تدارک ملاقات ایشان با رئیس و گروهی از مسئولین و اساتید دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در تاریخ 3 آذر ماه 1393، در دستور کار قرار گرفت. در این جلسه ده نفر از اساتید و مسئولین دانشگاه و نماینده اداره کل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه حضور داشتند.

برگزاری کارگاه آموزشی «قاچاق افراد و قاچاق مهاجران»: کارگاه مزبور با مشارکت دانشگاه و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم ملل متحد (UNODC) در تهران، طی روزهای اول و دوم مهر ماه سال جاری در سالن اندیشگاه کتابخانه ملی با هدف آگاهی افزایی حضار و تبادل پیشرفته ترین راهکارها و دستاوردهای بین المللی مقابله با مصادیق قاچاق انسان با حضور کارکنان دستگاه های دولتی، قضات و دانشگاهیان برگزار گردید و اساتیدی از داخل و خارج به بیان دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند.

مقدمات به عمل آمده جهت حضور هیاتی از آکادمی علوم قضایی روسیه در دانشگاه به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری: انعقاد تفاهم نامه مزبور از این رو در دستور کار دانشگاه قرار گرفت که معاون اول محترم وقت قوه قضائیه در سفری که در خرداد ماه سال جاری به روسیه داشتند، از آکادمی علوم قضایی این کشور بازدید به عمل آورده و با اشاره به دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، وجود نهادی مشابه در ایران را به اطلاع مقامات آکادمی رساندند. در آن جلسه پیشنهاداتی جهت مطلوبیت همکاری های علمی و پژوهشی میان آکادمی و دانشگاه مطرح گردید که در این راستا با پیگیری ستاد حقوق بشر قوه قضائیه مقرر گردید که سفر هیاتی از آکادمی به تهران در ماه های آتی، به منظور انعقاد تفاهم نامه در دستور کار قرار گیرد.

علاوه بر موارد یادشده، این دفتر به دنبال آن است که روابط دانشگاه را با سایر کشورها و سازمان های بین المللی برقرار نموده و به منظور استفاده از تجارب دیگران و به ویژه دانشکده های علوم قضایی سایر کشورها، همکاری های بین المللی را توسعه دهد.

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری:
http://ujsas.ac.ir/find.php?item=1.30.561.fa
برگشت به اصل مطلب