انتشارات دانشگاه

انتشارات دانشگاه علوم قضایی کتاب «حمایت و ارتقای حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران» را که توسط ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تهیه شده است به چاپ رسانید. در این کتاب ساختارها و چارچوب های هنجاری و سازمانی در زمینه حمایت و ارتقا حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران بحث و بررسی شده است و وضعیت بسیاری از حق های بشری و رشد و ارتقای آن ها با آمار و ارقام مورد کنکاش قرار گرفته است. حق آموزش، عدالت قضایی، حقوق کودکان، حقوق زنان، حقوق شهروندی، حقوق معلولین، محیط زیست، حقوق اجتماعی و اقتصادی از جمله مواردی است که مهم ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه بررسی شده است همچنین مهم ترین چالش ها و محدودیت های فرارو از جمله رویکردهای سیاسی به مقوله بشر، تحریم، تروریسم، پناهندگان و مواد مخدر نیز مورد اشاره قرار گرفته است.


دفعات مشاهده: 6019 بار   |   دفعات چاپ: 317 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

انتشارات دانشگاه

شهادت امام شیعیان تسلیت باد

کتاب "اصول فقه، شناخت و ادله اجتهادی" اثر آقای احمد اسماعیل تبار عضو هیأت علمی دانشگاه علوم قضایی توسط معاونت پژوهشی دانشگاه به زیور طبع آراسته شد.

هدف از چاپ این کتاب آشنایی دانشجویان مقطع کارشناسی حقوق علوم قضایی با مباحث لازم برای استنباط احکام است.

کتاب از بحث شناخت و مبادی علم اصول شروع نموده، سپس وارد بحث ادله اجتهادی شیعه از جمله الفاظ، امر و نهی، عام و خاص، اطلاق و تقیید شده است و در پایان ادله اجتهادی غیر لفظی را مورد کنکاش قرار داده است ، اجماع ، شهرت و عقل مهم ترین ادله اجتهادی غیر لفظی هستند که مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند.


دفعات مشاهده: 6149 بار   |   دفعات چاپ: 368 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر