پذیرش دانشجوی انتقالی

 | تاریخ ارسال: 1399/2/16 | 

دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری از بین دانشجویان پسر شاغل به تحصیل ورودی سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ رشته حقوق دانشگاههای معتبر دولتی روزانه و دانشگاههای دارای مقطع کارشناسی ارشد پیوسته که دارای شرایط زیر می باشند، تعدادی دانشجو را بصورت انتقال توأم با تغییر رشته پذیرش می نماید.

شرایط عمومی و اختصاصی :

الف – داشتن شرایط عمومی اعلام شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور در دفترچه شماره یک آزمون سراسری سال ۹۹-۱۳۹۸

ب – داشتن معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۴ ( معدل بالاتر امتیاز بیشتر خواهد داشت)

پ – داشتن معدل کل دیپلم حداقل ۱۴ (معدل بالاتر امتیاز بیشتر خواهد داشت)

تبصره:دانشجویان نظام قدیم باید دارای معدل کل پیش دانشگاهی حداقل ۱۴ باشند.

ت – داشتن حداکثر ۲۴ سال سن تا تاریخ (۱۳۹۹/۰۶/۳۱)

ث – موافقت دانشگاه مبدأ

ج – داشتن حداقل تراز نمره کل با توجه به سال شرکت در کنکور سراسری مطابق جدول زیر
 

حداقل نمره کل (نمره تراز) لازم با توجه به سهمیه قبولی
سال منطقه (۱) منطقه(۲) منطقه(۳) ایثارگران
۱۳۹۷ ۱۰۵۰۰ ۱۰۱۰۰ ۹۷۰۰ ۹۷۰۰
۱۳۹۸ ۱۰۷۶۴ ۱۰۳۹۳ ۹۶۶۶ ۱۰۱۷۰

یادآوری: با توجه به اینکه دانشجویان بورسیه این دانشگاه به استخدام قوه قضائیه در می آیند متقاضیان باید علاوه بر موارد فوق، فرایندهای گزینش مربوط به جذب و استخدام قضات را طی کنند.

مدارک لازم جهت بررسی وضعیت متقاضی:

 1. تکمیل فرم درخواست انتقال
 2. تصویر تمام صفحات شناسنامه
 3. تصویر کارت ملی
 4. تصویر کارنامه کنکور سراسری
 5. تصویر مدرک دیپلم باذکر معدل
 6. تصویر مدرک پیش دانشگاهی باذکر معدل برای دانشجویان نظام قدیم
 7. ریز نمرات دانشگاه مبدأ
 8. موافقت دانشگاه مبدأ
 9. یک قطعه عکس ۴*۳

ِیادآوری:

 1. مهلت ارسال مدارک تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ است.
 2. متقاضیان علاوه بر ارسال مدارک به دانشگاه، لازم است در زمان مقرر که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری در سایت سازمان اموردانشجویی- بخش خدمات آموزشی اعلام می شود، نیز مراجعه و تقاضای انتقال خود را ثبت نام نمایند.
 3. داوطلبان می بایست در زمان مصاحبه اصل مدارک را همراه داشته باشند.
 4. کسانی که قبلا در فرایند گزینش این دانشگاه شرکت نموده و مورد پذیرش قرار نگرفته اند از ارسال مدارک خودداری نمایند.
 5. ارسال مدارک و شرکت در فرآیند انتقال و گزینش تعهدی برای پذیرش متقاضی ایجاد نمی کند.
آدرس دانشگاه: تهران- خیابان انقلاب- چهار راه ولیعصر- خیابان خارک- پلاک ۹ کدپستی :۱۱۳۳۹۱۳۶۱۵ صندوق پستی:۱۱۵۵/۱۷۵۹


دفعات مشاهده: 28390 بار   |   دفعات چاپ: 704 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر

شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه (کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته) و امتیازات تحصیل در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

 | تاریخ ارسال: 1397/11/23 | 

شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه (کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته) و امتیازات تحصیل در دانشگاه علوم قضایی خدمات اداری

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری با هدف تأمین قاضی مورد نیاز قوۀ قضائیه از میان داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ در دو مقطع "کارشناسی" و" کارشناسی ارشد پیوسته "در رشته علوم قضایی دانشجوی بورسیه می پذیرد. داوطلبان گروه‌ آزمایشی علوم انسانی،علوم ریاضی و علوم تجربی با رعایت شرایط زیر می‌توانند در زمان انتخاب رشته کد رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی یا کد رشته کارشناسی علوم قضایی را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود درج نمایند.

الف): شرایط استفاده از بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی

تبصره : تعهد خدمت داوطلبانی که از مزایای "قانون گذرانیدن مدت خدمت وظیفه فارغ التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳ استفاده می کند از ده سال کمتر نخواهد بود.

تبصره : مدت خدمت وظیفه داوطلبانی که دوره سربازی راگذرانده اند به حداکثر سن آنان افزوده می شود.

 • داشتن شرایط عمومی آزمون سراسری
 • تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام آن
 • التزام به ولایت فقیه و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران
 • پذیرش در گزینش (بررسی صلاحیت های عمومی)
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی و نداشتن سوء پیشینه کیفری
 • سپردن تعهد به تحصیل تمام وقت و عدم اشتغال به کار در زمان شروع به تحصیل(۱۳۹۹/۰۶/۳۰)
 • سپردن تعهد خدمت به قوۀ قضائیه برای تصدی سمت‌های قضایی بر اساس نیازهای قوۀ قضائیه به میزان دو ‌برابر مدت تحصیل
 • داشتن حداکثر ۲۴ سال تمام تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
 • داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۴ برای داوطلبان مقطع کارشناسی علوم قضایی (برای داوطلبان نظام قدیم آموزشی علاوه بر آن داشتن حداقل معدل کل پیش دانشگاهی ۱۴ نیز شرط است.)
 • داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۷ برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی (برای داوطلبان نظام قدیم آموزشی علاوه بر آن داشتن حداقل معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷ نیز شرط است.)

ب) : تذکرات مهم

 1. با توجه به امکانات فعلی دانشگاه ،پذیرش دانشجوی بورسیه در این دو مقطع (کارشناسی و کارشناسی ارشد) فقط از میان داوطلبان مرد پذیرش خواهد شد.
 2. سقف مدت استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال می باشد .
 3. تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته تمام وقت و ارائۀ دروس اصلی، پیش‌نیاز و کارآموزی در طول هفته مطابق برنامه‌ریزی دانشگاه خواهد بود.
 4. کلاس های درس در همه روزهای غیر تعطیل هفته برگزار می شود.
 5. دروس گروه معارف اسلامی همراه با مباحثه ومطالعه آثار شهید مطهری برنامه ریزی و ارایه خواهد شد.
 6. برنامه ریزی دروس عربی، اصول فقه و قواعد فقه در رشته علوم قضایی با عنایت به دروس حوزوی و به گونه ای خواهد بود که دانشجو در صورت تمایل و تلاش خود بتواند با گذراندن دروس تکمیلی مطابق با برنامه حوزه های علمیه، مدرک حوزوی دریافت نماید. دانشگاه در خصوص اعطای مدرک حوزوی تعهدی ندارد.
 7. لازم است دانشجویان مقطع کارشناسی برای ورود به خدمت قضایی حداقل معدل کل ۱۵ کسب نمایند؛ در غیر این صورت با باز پرداخت هزینه های تحصیلی و مقرری ماهانه، مدرک کارشناسی اخذ خواهند نمود.
 8. چنانچه دانشجو نتواند یا نخواهد تحصیل را به پایان برساند یا شرایط لازم مطابق تعهد نامه رسمی برای ورود به خدمت قضایی را نداشته باشد، باید کلیه هزینه های تحصیل و مقرری های ماهانه دریافت شده را باز پرداخت نماید.
 9. دوره کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی تنها برای اجرا در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری و با شش گرایش (حقوق تجارت، حقوق ثبت، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خانواده، حقوق خصوصی و حقوق عمومی) به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده است و دانشجویان این رشته پس از طی واحدهای مقطع کارشناسی علوم قضایی و در صورت کسب معدل ۱۵ در یکی از گرایش های کارشناسی ارشد ادامه تحصیل خواهند داد. دانشجویانی که پس از طی دوره مشترک نتوانند معدل ۱۵ کسب نمایند یا شرایط لازم برای ورود به خدمت قضایی را نداشته باشند، ادامه تحصیل آن ها در این مقطع (کارشناسی ارشد پیوسته ) منتفی و تنها مدرک کارشناسی علوم قضایی برای آنان صادر خواهد شد. در صورت انصراف، اخراج، انتقال و نیز در صورت عدم احراز صلاحیت عمومی دانشجو قبل از ورود به یکی از گرایشهای شش گانه، دانشجو موظف است هزینه های تحصیل و مقرری دریافتی ماهیانه را بازپرداخت نماید.

ج ) : امتیازات بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

 1. دریافت ابلاغ کارآموزی قضایی در دورۀ تحصیلی و اشتغال به کار قضایی پس از فراغت از تحصیل و گذراندن دوره کارآموزی قضایی در صورت داشتن صلاحیت های عمومی و علمی
 2. دریافت مقرری ماهانه(حقوق کار آموز قضایی ضمن تحصیل ) از ابتدای دوره تحصیلی
 3. گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوه قضائیه بر اساس "قانون گذرانیدن مدت خدمت وظیفه فارغ التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳" و " آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۷۵".
 4. برخورداری از خوابگاه، بیمۀ درمانی و خدمات رفاهی در طول دورۀ تحصیلی در حدود امکانات دانشگاه.

د) : نحوه ثبت نام و اعلام نتایج

 • داوطلبان تحصیل در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به جز ثبت نام در آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ‌گونه ثبت نام دیگر یا تکمیل فرم یا مراجعه حضوری نیاز ندارند. بر این اساس، لازم است همانند دیگر داوطلبان به ترتیب زیر اقدام نمایند:
  •  ثبت نام در آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۳۹۸
  •  شرکت در آزمون سراسری در تیرماه ۱۳۹۹
  • تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و انتخاب کدرشته‌های کارشناسی و یا کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، در مهلت اعلام‌شده به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور.
 • پس ازاعلام اسامی پذیرفته‌شدگان از آنان برای شرکت در مصاحبه حضوری و طی مراحل گزینش از طریق سایت دانشگاه به نشانی www.ujsas.ac.ir دعوت به عمل خواهد آمد. لذا لازم است علاقه مندان پس از انتخاب رشته، از طریق سایت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری، از زمان اعلام اسامی و دعوت پذیرفته شدگان اطلاع حاصل نمایند.

دفعات مشاهده: 48965 بار   |   دفعات چاپ: 1124 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر

رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

 | تاریخ ارسال: 1397/6/18 | 

  رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

تجارب سی ساله نظام آموزشی سنتی حقوق و علوم قضایی در این دانشگاه از یک سو و ضرورت آشنایی کادر قوه قضاییه با تخصص های مختلف از سوی دیگر،مسئولان قوه قضاییه و دانشگاه را به جستجوی راهکارهایی برای تامین نیازهای علمی و عملی قضات وادار نموده است. مدت ها سخن از لزوم ارتقاء حداقل دانش برای ورود به خدمت قضایی از کارشناسی به کارشناسی ارشد در میان بود و لوایحی هم در این زمینه تدوین گردید. بسیاری از قضات با انگیزه های شخصی برای افزایش سطح دانش خود، در کنار اشتغال به کار قضایی، در مقطع کارشناسی ارشد و بعضا در مقطع دکتری ادامه تحصیل داده اند.

 گرچه این تلاش ها قابل تحسین است ولی ناگفته پیداست که این کار مهم برنامه ریزی کلان، جامع و هدفمندی می خواهد که وضعیت موجود رشته های سنتی کارشناسی ارشد به ویژه نحوه ارائه همین برنامه ها در دانشگاه های مختلف برای تامین آن کافی نبوده است.

 دانشگاه علوم قضایی با آسیب شناسی وضع موجود، بازنگری و روزآمدسازی برنامه آموزشی دوره کارشناسی علوم قضایی و تکمیل محتوا آن را برای تقویت بنیه علمی دانش آموختگان در دستور کار خود قرار داد. در این راستا جلساتی با مسئولان محترم اجرای دوره های کارآموزی و معاونت محترم منابع انسانی قوه قضاییه برگزار شد و پس از اصلاح، بازنگری و غنی سازی برنامه های درسی رشته کارشناسی علوم قضایی و رشته های موجود کارشناسی ارشد حقوق، رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، طراحی و تدوین گردید.

 برنامه تدوین شده این رشته در چند نوبت در کمیته های تخصصی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح شد و سرانجام در شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم به تصویب نهایی رسید.

 برنامه ریزی این دوره که ۶ سال به طول می انجامد مرکب از یک دوره مشترک و شش گرایش تخصصی است. دوره مشترک علاوه بر واحدهای دوره کارشناسی، برنامه ها و کارگاه های آموزشی دوره کارآموزی را نیز دربر می گیرد و دانشجو پس از طی آن و کسب حد نصاب علمی لازم، وارد یکی از گرایش های تخصصی زیر می شود:

 • گرایش حقوق خصوصی
 • گرایش حقوق جرا و جرم شناسی
 • گرایش حقوق عمومی
 • گرایش حقوق ثبت
 • گرایش حقوق خانواده
 • گرایش حقوق تجارت

 به این ترتیب دانشجو پس از طی یک دوره ی تعریف شده، همه آموزش های و مهارت های لازم را فرا می گیرد و در حوزه ای از دانش حقوق تخصص می یابد و مدرک معتبر دریافت می کند.

 تصویب این رشته گامی بزرگ در جهت تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و کارآمد برای قوه قضاییه به شمار می رود. از سال ۱۳۹۲ پذیرش دانشجویان در این مقطع آغاز گردیده و دانشجویان نخستین دوره، از بهمن ۹۵ وارد گرایش های تخصصی شده اند.

 شایان ذکر است برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی همه ویژگی های مذکور در مورد برنامه کارشناسی را دارد، با این تفاوت که در این مقطع بخش اعظم دوره کارآموزی( اعم از کارورزی در محاکم و کارگاه های آموزشی) در ضمن تحصیل و در قالب واحدهای درسی ارائه خواهد شد.


دفعات مشاهده: 21961 بار   |   دفعات چاپ: 275 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر