پذیرش دانشجو

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۱۸ | 

  رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

تجارب سی ساله نظام آموزشی سنتی حقوق و علوم قضایی در این دانشگاه از یک سو و ضرورت آشنایی کادر قوه قضاییه با تخصص های مختلف از سوی دیگر،مسئولان قوه قضاییه و دانشگاه را به جستجوی راهکارهایی برای تامین نیازهای علمی و عملی قضات وادار نموده است. مدت ها سخن از لزوم ارتقاء حداقل دانش برای ورود به خدمت قضایی از کارشناسی به کارشناسی ارشد در میان بود و لوایحی هم در این زمینه تدوین گردید. بسیاری از قضات با انگیزه های شخصی برای افزایش سطح دانش خود، در کنار اشتغال به کار قضایی، در مقطع کارشناسی ارشد و بعضا در مقطع دکتری ادامه تحصیل داده اند.

 گرچه این تلاش ها قابل تحسین است ولی ناگفته پیداست که این کار مهم برنامه ریزی کلان، جامع و هدفمندی می خواهد که وضعیت موجود رشته های سنتی کارشناسی ارشد به ویژه نحوه ارائه همین برنامه ها در دانشگاه های مختلف برای تامین آن کافی نبوده است.

 دانشگاه علوم قضایی با آسیب شناسی وضع موجود، بازنگری و روزآمدسازی برنامه آموزشی دوره کارشناسی علوم قضایی و تکمیل محتوا آن را برای تقویت بنیه علمی دانش آموختگان در دستور کار خود قرار داد. در این راستا جلساتی با مسئولان محترم اجرای دوره های کارآموزی و معاونت محترم منابع انسانی قوه قضاییه برگزار شد و پس از اصلاح، بازنگری و غنی سازی برنامه های درسی رشته کارشناسی علوم قضایی و رشته های موجود کارشناسی ارشد حقوق، رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی، طراحی و تدوین گردید.

 برنامه تدوین شده این رشته در چند نوبت در کمیته های تخصصی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح شد و سرانجام در شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم به تصویب نهایی رسید.

 برنامه ریزی این دوره که ۶ سال به طول می انجامد مرکب از یک دوره مشترک و شش گرایش تخصصی است. دوره مشترک علاوه بر واحدهای دوره کارشناسی، برنامه ها و کارگاه های آموزشی دوره کارآموزی را نیز دربر می گیرد و دانشجو پس از طی آن و کسب حد نصاب علمی لازم، وارد یکی از گرایش های تخصصی زیر می شود:

 • گرایش حقوق خصوصی
 • گرایش حقوق جرا و جرم شناسی
 • گرایش حقوق عمومی
 • گرایش حقوق ثبت
 • گرایش حقوق خانواده
 • گرایش حقوق تجارت

 به این ترتیب دانشجو پس از طی یک دوره ی تعریف شده، همه آموزش های و مهارت های لازم را فرا می گیرد و در حوزه ای از دانش حقوق تخصص می یابد و مدرک معتبر دریافت می کند.

 تصویب این رشته گامی بزرگ در جهت تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و کارآمد برای قوه قضاییه به شمار می رود. از سال ۱۳۹۲ پذیرش دانشجویان در این مقطع آغاز گردیده و دانشجویان نخستین دوره، از بهمن ۹۵ وارد گرایش های تخصصی شده اند.

 شایان ذکر است برنامه درسی دوره کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی همه ویژگی های مذکور در مورد برنامه کارشناسی را دارد، با این تفاوت که در این مقطع بخش اعظم دوره کارآموزی( اعم از کارورزی در محاکم و کارگاه های آموزشی) در ضمن تحصیل و در قالب واحدهای درسی ارائه خواهد شد.


دفعات مشاهده: 3381 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پذیرش دانشجو

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ | 

به اطلاع داوطلبان «پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون» سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ می رساند:

ظرفیت پذیرش دانشجو در هر رشته تحصیلی (حقوق خصوصی – حقوق جزا وجرم شناسی ) یک نفر است.

پذیرش در هر رشته مطابق با آیین نامه(پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری) وزارت علوم،تحقیقات و فناوری انجام خواهد شد.

اطلاعیه پذیرش اسفند ۱۳۹۵ در پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه قرار خواهد گرفت.

تذکر: پذیرش با آزمون نیز مطابق رویه سابق و مشابه سایر دانشگاهها در سال ۱۳۹۶ انجام خواهد شد.

اداره تحصیلات تکمیلی


دفعات مشاهده: 7294 بار   |   دفعات چاپ: 300 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پذیرش دانشجو

شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه (کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته) و امتیازات تحصیل در دانشگاه علوم قضایی خدمات اداری

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری با هدف تأمین قاضی مورد نیاز قوۀ قضائیه از میان داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۷ در دو مقطع "کارشناسی" و" کارشناسی ارشد پیوسته "در رشته علوم قضایی دانشجوی بورسیه می پذیرد. داوطلبان گروه‌ آزمایشی علوم انسانی با رعایت شرایط زیر می‌توانند در زمان انتخاب رشته کد رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی یا کد رشته کارشناسی علوم قضایی را در فرم اینترنتی انتخاب رشته خود درج نمایند.

الف): شرایط استفاده از بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی

 • داشتن شرایط عمومی آزمون سراسری
 • تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام آن
 • التزام به ولایت فقیه و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران
 • پذیرش در گزینش صلاحیت های عمومی
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی و نداشتن سوء پیشینه کیفری
 • سپردن تعهد به تحصیل تمام وقت و عدم اشتغال به کار در زمان شروع به تحصیل(۱۳۹۷/۰۶/۳۱)
 • سپردن تعهد خدمت به قوۀ قضائیه برای تصدی سمت‌های قضایی بر اساس نیازهای قوۀ قضائیه به میزان دو ‌برابر مدت تحصیل

  تبصره : تعهد خدمت داوطلبانی که از مزایای "قانون گذرانیدن مدت خدمت وظیفه فارغ التحصیلان دانشگاه علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳ استفاده می کند ده سال خواهد بود.

 • داشتن حداکثر ۲۴ سال تمام تا تاریخ ۱۳۹۷/۰۶/۳۱

  تبصره : مدت خدمت وظیفه داوطلبانی که دوره سربازی راگذرانده اند به حداکثر سن آنان افزوده می شود.

 • داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۴ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۴ برای داوطلبان مقطع کارشناسی علوم قضایی .
 • داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۷ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷ برای داوطلبان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی .

ب) : تذکرات مهم

 1. با توجه به امکانات فعلی دانشگاه ،پذیرش دانشجوی بورسیه در سال جاری فقط از میان داوطلبان مرد خواهد بود.
 2. سقف مدت استفاده از بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال می باشد .
 3. تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته تمام وقت و ارائۀ دروس اصلی، پیش‌نیاز و کارآموزی در طول هفته مطابق برنامه‌ریزی دانشگاه خواهد بود.
 4. لازم است دانشجویان مقطع کارشناسی برای ورود به خدمت قضایی حداقل معدل کل ۱۵ کسب نمایند ؛ در غیر این صورت با باز پرداخت هزینه های تحصیلی و مقرری ماهانه، مدرک کارشناسی اخذ خواهند نمود.
 5. دوره کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی تنها برای اجرا در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده است و دانشجویان این رشته پس از طی واحدهای مقطع کارشناسی علوم قضایی و در صورت کسب معدل ۱۵ در یکی از گرایش های شش گانه کارشناسی ارشد (حقوق تجارت، حقوق ثبت، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خانواده، حقوق خصوصی و حقوق عمومی ) ادامه تحصیل خواهند داد. دانشجویانی که پس از طی دوره مشترک نتوانند معدل۱۵کسب نمایند یا شرایط لازم برای ورود به خدمت قضایی را نداشته باشند، ادامه تحصیل آن ها در این مقطع (کارشناسی ارشد پیوسته ) منتفی و تنها مدرک کارشناسی علوم قضایی برای آنان صادر خواهد شد.
 6. چنانچه دانشجو نتواند یا نخواهد تحصیل را به پایان برساند یا شرایط لازم برای ورود به خدمت قضایی را نداشته باشد، باید کلیه هزینه‌های تحصیل و مقرری‌های ماهانه دریافت‌ شده را بازپرداخت نماید.

ج ) : امتیازات بورس تحصیلی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

 1. دریافت ابلاغ کارآموزی قضایی در دورۀ تحصیلی و اشتغال به کار قضایی پس از فراغت از تحصیل
 2. دریافت مقرری ماهانه(حقوق پایه دو قضایی) از ابتدای دوره تحصیلی
 3. احتساب سنوات تحصیل در دانشگاه در سوابق خدمت
 4. گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوۀ قضائیه بر اساس "قانون گذرانیدن مدت خدمت وظیفۀ فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳ " و" آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۷۵ ".
 5. برخورداری از خوابگاه، بیمۀ درمانی و خدمات رفاهی در طول دورۀ تحصیلی در حدود امکانات دانشگاه.

د) : نحوه ثبت نام و اعلام نتایج

 • داوطلبان تحصیل در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری به جز ثبت نام در آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ‌گونه ثبت نام دیگر یا تکمیل فرم یا مراجعه حضوری نیاز ندارند. بر این اساس، لازم است همانند دیگر داوطلبان به ترتیب زیر اقدام نمایند:

  ۱-۱ - ثبت نام در آزمون سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۳۹۶

  ۲ -۱- شرکت در آزمون سراسری در تیرماه۱۳۹۷

  ۳ -۱ - تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش و انتخاب کدرشته‌های کارشناسی و یا کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری،در مهلت اعلام‌شده به وسیله سازمان سنجش آموزش کشور.

 • پس ازاعلام اسامی پذیرفته‌شدگان از آنان برای شرکت در مصاحبه حضوری و طی مراحل گزینش از طریق سایت دانشگاه به نشانی www.ujsas.ac.ir دعوت به عمل خواهد آمد . لذا لازم است علاقه مندان پس از انتخاب رشته ، از طریق سایت دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری ، از زمان اعلام اسامی و دعوت پذیرفته شدگان اطلاع حاصل نمایند.

یاد آوری : دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در سال  ۱۳۹۷ تنها از گروه آزمایشی علوم انسانی ( صرف نظر از نوع دیپلم وپیش دانشگاهی ) پذیرش دانشجو خواهد داشت.


دفعات مشاهده: 28710 بار   |   دفعات چاپ: 674 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 1 بار   |   0 نظر