اخبار دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۷/۲۴ | 

جذب رتبه های برتر کنکور ۹۵ در دانشگاه علوم قضایی

دکتر شریعت باقری رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی گفت: دانشگاه علوم قضایی در سالهای اخیر سیاست نخبه گزینی در کنار تعهد دینی و اخلاقی و ارتقاء کیفی و علمی دانشگاه را یکی از راهبردهای اصلی خود قرار داده است و در این راستا از یک سو اقدام به جذب اساتید جوان نخبه و متعهد و از سوی دیگر اقدام به جذب دانشجویان رتبه ­های برتر کنکور سراسری نموده است.

در سال جدید بیش از ۵۰ درصد جذب شدگان دانشجویان جدید الورود کارشناسی از میان رتبه­ های دو رقمی کنکور سراسری می باشند.

وی افزود: برای تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان علاوه بر دروس علمی مصوب برنامه­ های فرهنگی مدونی در این دانشگاه ارائه می­ گردد.

رئیس دانشگاه افزود برنامه ­های علمی، برگزاری نشست­ ها، کارگاه ها و همایش های ملی برای اساتید و دانشجویان از جمله نشست ­ها و همایش­های مربوط به سازمان­ ­های وابسته به قوه ­قضائیه است، که با مشارکت قضات دیوان و اساتید برجسته این حوزه برگزار می­شود.

دکتر شریعت باقری نشست های تخصصی بررسی آراء قضایی (آراء هیات عمومی دیوان عالی، دیوان عدالت اداری و شعب کیفری و حقوقی دادگاه بدوی و تجدید نظر)، نشست­های تخصصی پیرامون بررسی لوایح قضایی و قوانین جدیدالتصویب از جمله «قانون آئین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی» را از فعالیتهای این دانشگاه ذکر نمود و افزود دانشگاه علوم قضایی برای ارتقاء سطح علمی اساتید و دانشجویان اقدام به انتشار رویه قضائی در سه حوزه حقوق کیفری، حقوق مدنی و حقوق عمومی نموده است.

هدف از انتشار این نشریات که با اسلوب و شیوه جدید منتشر می­شود معرفی و بررسی آراء و رویه قضائی محاکم دادگستری می­ باشد.

دکتر شریعت باقری افزود: دانشگاه علوم قضایی تنها دانشگاه جامع حقوقی و یک دانشگاه ماموریت ­گراست یعنی ماموریت دارد در راستای سیاستهای قوه­ قضائیه  بخشی از نیروهای مورد نیاز این قوه را تامین نماید که در این راستا اقدام به نخبه گزینی در کنکور سراسری و جذب رتبه ­های برتر و همچنین جذب اعضاء هیات علمی جدید نموده است.

کلیدواژه ها: جذب رتبه های برتر کنکور ۹۵ در دانشگاه علوم قضایی |

دفعات مشاهده: 4244 بار   |   دفعات چاپ: 254 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر