اخبار دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۷/۱۴ | 

در راستای تداوم سلسله نشست‏های علمی دانشگاه، نشست «بررسی بخش قضایی لایحه برنامه ششم» به عنوان نخستین نشست علمی در سال تحصیلی ۹۶ – ۱۳۹۵ روز دوشنبه مورخ ۹۵/۷/۱۲ در سالن جلسات دانشگاه توسط معاونت پژوهشی وگروه حقوق عمومی وبین الملل دانشگاه علوم قضایی برگزار گردید.

نشست تخصصی

در این نشست که با حضور آقایان رخشنده رو، دکتر پورسید، دکتر کریمیان، دکتر فلاح زاده، دکتر آقایی و دکتر لطفی برگزار گردید، موضوع از دو جنبه مورد بررسی قرار گرفت. در بخش نخست مسائل نظری و حقوقی در خصوص تدوین و تصویب لایحه برنامه به بحث گذارده شد و در بخش دوم مواد مندرج در لایحه برنامه ششم به صورت موردی بررسی گردید.

در بخش نخست تمرکز اصلی بر این امر بود که آیا تصویب لایحه برنامه شأن دولت (دستگاه اجرایی) است یا باید توسط مجلس شورای اسلامی تصویب گردد. در این زمینه میزان احاطه هر یک از این دو قوه بر موضوع و قواعد حقوق اساسی در خصوص موضوع مطرح گردیده و اساتید حاضر در جلسه دیدگاه‏های متفاوتی را عرضه داشتند.

نشست تخصصی

در بخش دوّم نشست نیز موضوعات مذکور در مواد لایحه مورد بررسی قرار گرفت؛ از جمله: بحث فروش و انتقال زندان‏ها به خارج از شهر، موضوع تجویز تعداد جذب قاضی در طول برنامه ششم، کاهش جمعیت کیفری زندان‏ها، کاهش عناوین مجرمانه و تبدیل آنها به تخلف .

دفعات مشاهده: 2620 بار   |   دفعات چاپ: 260 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر