اخبار دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ | 

نقد و بررسی رای پرونده ستایش قریشی

نشستی با موضوع «نقد و بررسی رای پرونده ستایش قریشی» با حضور قاضی رسیدگی کننده  به پرونده و دانشجویان دانشگاه علوم قضایی روز یکشنبه مورخ ۹۵/۱۲/۸ در دانشگاه علوم قضایی سالن شهید بهشتی برگزار شد.

در ابتدای نشست انصاری نژاد مدرس دانشگاه علوم قضایی و روانشناس در این نشست با بیان اینکه اختلال در هیچ جامعه ای قابل انکار نیست و انکار آن توسط متخصصان، فاجعه و جفا بر حق جامعه و خودمان است، اظهار کرد: از ویژگی اقدامات قضایی و پرونده‌های دارای حساسیت خاص، این است که امکان ارائه اطلاعات و کسب اطلاعات در آن سخت می‌شود.

در ادامه همچنین ابراهیم اسلامی قاضی دادگاه کیفری یک استان تهران و قاضی رسیدگی کننده به این پرونده ضمن اشاره به جزئیات پرونده ستایش قریشی با بیان اینکه موضوع پرونده بسیار رسانه ای شد و بخشی از حقایق از طریق دانلود رای در اختیار عموم قرار گرفت، گفت:‌ واقعیت این است که موضوع پرونده ستایش یک پدیده شوم در جامعه است. اتفاقی که افتاد خیلی ها را درگیر کرد. مسئولان دستگاه های متفاوت به میدان آمدند تا در این راستا تدبیری بیاندیشند. به عنوان قاضی پرونده امیدوارم اجرای این نشست ها حق مطلب را ادا کند.

نقد و بررسی رای پرونده ستایش قریشی

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه گفت:‌ همه شما قضات بالقوه دستگاه قضایی هستید. باید بدانید که قضاوت کار سختی است. در دادگاه جنایی زمانی که متهم اقرار می‌کند، به اقرار اکتفا نمی کنیم و در ادامه، صحنه بازسازی قتل را خواستار می شویم؛ در حالی که در امور حقوقی اقرار کافی است. ۹۰ درصد مواقع پس از بازسازی صحنه قتل مشخص می‌شود که شخص صادق بوده یا نه. فضای حاکم برای صدور رای قاضی بسیار سخت است.

قاضی رسیدگی کننده به پرونده ستایش در پایان گفت: به دلیل اینکه این پرونده هنوز در مرجع قضایی مطرح است، ترجیح می دهم جزییات آن رسانه‌ای نشود.

دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

معرفی عمومی کنفرانس لاهه از زبان دبیر کل سازمان کنفرانس لاهه در دانشگاه علوم قضایی

کلیدواژه ها: نقد و بررسی رای پرونده ستایش قریشی |

دفعات مشاهده: 1761 بار   |   دفعات چاپ: 149 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر