اخبار دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۷/۱۰ | 

بسمه تعالی

مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود ۱۳۹۵

مراسم استقبال دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته جدیدالورود سال ۱۳۹۵ روز پنجشنبه ۹۵/۷/۸ با حضور رئیس، معاونین و مدیران دانشگاه در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی شهید باهنر تهران برگزار گردید .

در آغاز این مراسم دکتر شریعت باقری طی سخنانی، دانشگاه علوم قضائی را تنها دانشگاه جامع حقوقی کشور ذکر نمود و گفت : دانشگاه علوم قضائی از مهمترین دانشگاههای جامع کشور است که مختص حقوق و علوم قضائی است.

در این دانشگاه از بهترین اساتید حقوقی کشور که علاوه بر مدارج علمی حقوقی، سابقه اجرایی نیز دارند استفاده شده است و برنامه ریزی های جامعی برای ارتقاء علمی و اخلاقی دانشجویان انجام گرفته است.

استقبال از دانشجویان جدیدالورد

وی افزود برای دانشجویان علم آموزی ، تهذیب نفس و خودسازی بسیار حائز اهمیت است و دانشجویان باید ضمن علم آموزی با تهذیب نفس و خودسازی خود را برای شغل مهم قضاوت آماده نمایند.

دکتر شریعت باقری همچنین با اشاره به برنامه های فرهنگی و فوق برنامه که در معاونت فرهنگی دانشگاه برنامه ریزی و اجرا می گردد ، آموزش زبان فارسی ، عربی و انگلیسی را مورد تأکید قرار داد و افزود حقوقدان و قاضی باید با ادبیات فارسی و عربی آشنائی داشته باشد تا بتواند از منابع گوناگون بهره مند گردد.

در ادامه معاونین آموزش ، دانشجویی و فرهنگی درخصوص وظایف ، ساختار و برنامه های معاونت مربوطه سخن گفتند.

در روز دوم مراسم، دانشجویان از بیانات حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای امینی معاون محترم منابع انسانی قوه قضائیه بهره مند گردیدند.

حجت الاسلام والمسلمین امینی با تجلیل از آیت ا... دکتر شهید بهشتی بنیان گذار این دانشگاه ، ورود دانشجویان جدید به دستگاه قضائی را تبریک گفت و افزود دانشجویان، کارمندان رسمی دستگاه قضائی هستند و از این عزیزان انتظار نظم و انضباط داریم و انشاءا... خروجی این دوره ها تأثیر خوبی در دستگاه قضائی داشته باشد.

استقبال از دانشجویان جدیدالورد

وی افزود دانشجویان علاوه بر علم آموزی باید شخصیت علمی داشته باشند و همچنین روح پرسشگری ، داشتن گوش شنوا ، مشورت پذیری ، استفاده از تجربه دیگران و تواضع علمی را از ویژگی های یک قاضی موفق ذکر نمود.

حجت الاسلام والمسلمین امینی گفت: نگاه آموزش در دانشگاه باید نگاه حرفه ای باشد و داشتن شخصیت علمی، شجاعت ، اعتماد بنفس ، سعه صدر ، صبوری ، کنترل هیجانات و تواضع را از شاخص های مهم یک قاضی موفق ذکر نمود. متن کامل سخنرانی معاون محترم منابع انسانی قوه قضائیه بزودی در سایت دانشگاه به طلاع خواهد رسید.

لازم بذکر است این مراسم تحت عنوان اردوی استقبال از دانشجویان جدیدالورود سال ۱۳۹۵ بمدت دو روز پنجشنبه و جمعه ۸ و ۹ مهرماه در مجتمع فرهنگی شهید باهنر تهران برگزار گردید .

استقبال از دانشجویان جدیدالورد
کلیدواژه ها: مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود |

دفعات مشاهده: 3654 بار   |   دفعات چاپ: 384 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر