اخبار دانشگاه

با برگزاری آزمون اولیه دکتری در اسفند ماه ۹۴ توسط سازمان سنجش کشور عملاً رقابت داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه ها از همان تاریخ شروع شده است.امسال برای نخستین بار در سال های اخیر ارزیابی تخصصی داوطلبان به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی واگذار شده است.

در انتخاب رشته اولیه داوطلبان تعداد ۲۳۳۹ نفر رشته حقوق خصوصی و تعداد ۲۰۴۳ نفر رشته حقوق جزا و جرم شناسی این دانشگاه را انتخاب نمودند. از این تعداد، با تعیین نمره تراز مدیریت شده، تنها تعداد محدودی از داوطلبان برتر امکان شرکت در آزمون های تخصصی کتبی و مصاحبه علمی را پیدا کردند.

پذیرش نهایی داوطلبان با احتساب ۵ درصد امتیاز آزمون سازمان سنجش، ۲۰ در صد امتیاز آزمون تخصصی کتبی، ۳۰ درصد امتیاز مصاحبه علمی، ۲۵ درصد امتیاز سوابق تحصیلی و آموزشی و ۲۰ درصد امتیاز سوابق پژوهشی صورت خواهد گرفت.

روز پنجشنبه ۹۵/۲/۱۶ مرحله آزمون تخصصی کتبی با رقابت ۴۴ داوطلب در رشته حقوق جزا و جرم شناسی (۳۴ نفر مرد و ۱۰ نفر زن) و ۵۸ داوطلب در رشته حقوق خصوصی (۴۵ نفر مرد و ۱۳ نفر زن )برگزار گردید. نتایج این آزمون حدود ده روز آینده مشخص خواهد شد.

نکته قابل توجه این است که آزمون کتبی مذکور جنبه غربالگری ندارد و کلیه کسانی که در آزمون کتبی شرکت داشته اند باید در مصاحبه علمی که در روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ خرداد ۹۵ برگزار می شود نیز شرکت نمایند.

نتایج این دو مرحله آزمون به ضمیمه امتیازات پژوهشی و آموزشی داوطلبان در پذیرش نهایی آنان موثر خواهد بود و در نهایت تا پایان خرداد ماه در هر یک از دو رشته حقوق خصوصی و حقوق جزا ۷ نفر به عنوان پذیرفته شده نهایی به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی خواهند شد.

نتیجه نهایی پذیرش داوطلبان این دانشگاه همانند دیگر دانشگاه ها در اوایل شهریور ماه و منحصراً توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

آغاز فرایند پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه علوم قضایی

کلیدواژه ها: آغاز فرایند پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه علوم قضایی |

دفعات مشاهده: 3660 بار   |   دفعات چاپ: 468 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر