اخبار دانشگاه

دکتر کمال نیک فرجام، معاون دانشجویی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در گفت و گو با نشریه داخلی دانشگاه گفت: معاونت دانشجویی بیشترین تلاش خود را جهت ارائه خدمات مطلوب به دانشجویان دانشگاه به کار می گیرد. وی با اشاره به ساختار سازمانی این معاونت گفت: این معاونت شامل مدیریت امور دانشجویی، اداره امور تربیت بدنی و مرکز بهداشت درمان و مشاوره دانشجویی می باشد. ضمناً این معاونت وظیفه مهمی در شورای انضباطی دانشجویان و کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه برعهده دارد. وی افزود: مدیریت امور دانشجویی مسئول برنامه ریزی و نظارت بر امور مربوط به تغذیه، خوابگاه ها و ارائه خدمات رفاهی دانشجویی می باشد که خدمات لازم عمدتاً از طریق واحد تغذیه و امور خوابگاه ها وامور رفاهی صورت می پذیرد.

وی با اشاره به عمده ترین فعالیت هایی که در این واحدها صورت پذیرفته است گفت: نظارت مستمر بر تأمین و تهیه مواد اولیه غذایی سالم و نظارت بر طبخ و توزیع غذا در وعده های نهار و شام و همچنین برنامه ریزی و تنظیم برنامه غذایی متناسب با فصل به وسیله واحد تغذیه صورت می گیرد. واحد امور خوابگاه ها نیز مسئول رسیدگی به امور خوابگاه ها و برنامه ریزی جهت اسکان دانشجویان می باشد. وی در ادامه با اشاره به سیاست کلی دانشگاه مبنی بر تسهیل و بهبود کیفیت سکونت در خوابگاه های دانشجویی گفت: آیین نامه داخلی و نحوه واگذاری و اداره خوابگاه های دانشجویی با قید مقررات عمومی و انضباطی پس از تنظیم و تصویب ابلاغ شده است. وی افزود: در حال حاضر تعداد 7 مجتمع خوابگاهی در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته قرار گرفته است. وی گفت: در سال جدید در نظر است تا خوابگاه جدیدی به مجتمع خوابگاهی دانشگاه اضافه شود تا ضمن کاهش ظرفیت اتاق ها، سرانه فضای اختصاصی به هر دانشجو نسبت به قبل افزایش یابد.

معاون دانشجویی دانشگاه، در ادامه با اشاره به تلاش این معاونت در جهت علمی و عملی کردن ورزش در بین دانشجویان و آماده سازی و تشویق آن ها به فعالیت های ورزشی گفت: به منظور تشویق دانشجویان به فعالیت های ورزشی، تجهیزاتی به سالن های ورزشی و بدنسازی افزوده شده تا دانشجویان بتوانند اوقات فراغت خود را با ورزش سپری نمایند. ضمناً برگزاری مسابقات مختلف ورزشی اعم از داخلی و بین دانشگاهی نیز همچون گذشته در دستور کار قرار دارد.

دکتر نیک فرجام همچنین با اشاره به اینکه دانشجویان غیر بورسیه دانشگاه می توانند از محل صندوق رفاه دانشجویان مبالغی را به عنوان وام از این صندوق دریافت نمایند، گفت: معاونت دانشجویی، مسئول اطلاع رسانی، ثبت نام و ارسال مدارک متقاضیان به صندوق رفاه دانشجویان می باشد. در این راستا در سال گذشته حدوداً 120 مورد از تقاضاهایی که از سوی دانشجویان غیر بورسیه جهت اخذ وام به این معاونت رسیده مورد بررسی قرار گرفته است و تمامی دانشجویان متقاضی، مبالغی را تحت عنوان وام ضروری، وام مسکن و وام تحصیلی دریافت نموده اند.

دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه بورسیه می شوند.

وی در ادامه افزود: در راستای آموزش های عملی و شناخت سازمان های وابسته به قوه قضاییه تا به حال بازدیدهایی از زندان اوین، کانون اصلاح و تربیت، زندان فشافویه، زندان رجایی شهر و زندان قزل حصار توسط دانشجویان صورت گرفته است. همچنین با هماهنگی های به عمل آمده، دانشجویان توانستند از سالن تشریح پزشکی قانونی دیدن به عمل آورند. علاوه بر این، ضمن بازدید از اداره کل تشخیص هویت استان تهران، در جلسات هیأت عمومی دیوان عدالت اداری نیز شرکت کردند.

دکتر نیک فرجام همچنین با اشاره به برنامه های تفریحی، زیارتی و سیاحتی این معاونت برای دانشجویان گفت: در دو سال گذشته اردوهای زیارتی و سیاحتی متعددی از جمله اردوی کاشان، قم و جمکران برای دانشجویان برگزار گردید. وی افزود: دانشجویان دانشگاه علوم قضایی در سال 92 در مسابقات شبیه سازی دادگاه که در پژوهشگاه پولی و بانکی برگزار شده بود شرکت کردند و مقام چهارم را به دست آوردند.

وی در پایان با اشاره به اینکه دانشجویان بورسیه دانشگاه علوم قضایی جزو کادر قضایی قوه قضاییه محسوب می شوند و می توانند از کلیه امکانات قوه قضاییه استفاده نمایند گفت: در سال گذشته تعداد زیادی از دانشجویان به اداره کل اجرایی و فنی مهندسی قوه قضاییه جهت استفاده از امکانات رفاهی نظیر مجموعه ورزشی شهید بهشتی، استراحتگاه خزرآباد ساری، زائر سرای مشهد و زائر سرای معصومیه قم به این اداره کل معرفی شده اند.

دفعات مشاهده: 2325 بار   |   دفعات چاپ: 653 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر