برگزاری مراسم هفته سلامت در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

دانشگاه علوم قضایی همراه با سایر دانشگاههای کشور، با همت معاونت دانشجویی دانشگاه و همکاری سایر بخش های ذیربط، هفته سلامت توأم با برنامه های اعلام شده از سوی مرکز مشاوره دانشجویی سازمان امور دانشجویان برگزار گردید.

انجام معاینات پزشکی رایگان برای دانشجویان با هماهنگی و همکاری بیمارستان دادگستری، نصب بنر و توزیع نشریه، بروشور و کتابچه با موضوعات توصیه هایی راجع به سلامت، برنامه ریزی، روانشناسی و سخنرانی هایی در همین ارتباط، برگزاری مسابقه با طراحی سوال و ... با حضور معاون دانشجویی و روانشناس دانشگاه و نیز رئیس اداره پزشکی قانونی معاینات مرکزی تهران برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای اسلامی تبار، معاون دانشجویی دانشگاه با اشاره به فلسفه برگزاری مراسم این هفته اظهار داشتند:

روز جهانی بهداشت هر سال با روزهای آغازین بهار طبیعت مصادف است، این روز همزمان با تأسیس "سازمان جهانی بهداشت" در سال ۱۹۴۸ میلادی برابر با ۱۳۲۷ شمسی است؛ در کشور ما هر سال ۷ موضوع خاص که اولویت بهداشت عمومی را نشان می دهد انتخاب می شود و موضوع امسال "پوشش همگانی سلامت" با شعار "سلامت برای همه در هر مکان" تعیین شده است؛ این روز فرصتی برای همه افراد در تمام جامعه فراهم می کند تا در فعالیت هایی که باعث ارتقای سلامت همگانی می شود مشارکت نمایند و به همین مناسبت در کشور ما نیز از تاریخ اول تا هفتم اردیبهشت ماه "هفته سلامت" نامگذاری شده است.

آقای اسلامی تبار همچنین ضمن گزارشی از اقدامات انجام گرفته در هفته سلامت، به امکانات مناسب ورزشی، پزشکی و روانشناسی تأمین شده در سال های اخیر از سوی دانشگاه اشاره کرده و دانشجویان را به برنامه ریزی برای استفاده از این امکانات در جهت حفظ سلامت جسم و روان و نشاط روحی خویش در کنار درس تشویق نموده و توصیه کردند که از پیشگیری در مقابل بیماریها و توجه به بهداشت و سلامتی خویش غافل نباشند.

در ادامه مراسم آقای دکتر محمد حسین میرجلیلی رئیس محترم اداره پزشکی قانونی معاینات مرکزی تهران طی سخنانی با موضوع سلامت جسم و روان در مورد تعریف سلامتی از دیدگاه سازمان بهداشت جهانی و نیز ابعاد سلامتی (جسمی، روحی، معنوی و اجتماعی) مطالبی را ارائه دادند.
سپس آقای توسلی روانشناس محترم مرکز بهداشت و درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه توصیه هایی را در مورد اهمیت برنامه ریزی مناسب و عناصر و ویژگی ها و نکات راهبردی یک برنامه ریزی خوب و نیز روش و شیوه های صحیح مطالعه مطرح کردند.

این مراسم با طرح دو سوال در دو حوزه سلامت و روان پایان یافت.

شایان ذکر است که به ۵ نفر از دانشجویانی که پاسخ صحیح سوالات مطروحه را به شماره پیامکی دانشگاه ارسال نمایند، جایزه مناسبی به قید قرعه اهداء خواهد شد.


کلیدواژه ها: جایزه مناسبی به قید قرعه اهداء خواهد شد | شایان ذکر است که به 5 نفر از دانشجویانی که پاسخ صحیح سوالات مطروحه را به شماره پیامکی دانشگاه ارسال نمایند |


دفعات مشاهده: 6171 بار   |   دفعات چاپ: 233 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر