اخبار دانشگاه

اردوی زیارتی قم و جمکران دانشجویان دانشگاه علوم قضایی

اردوی زیارتی قم و جمکران دانشجویان دانشگاه علوم قضایی به مدت یک روز به همت معاونت فرهنگی و کانون مهدویت دانشگاه برگزار گردید. در این اردو که روز جمعه مورخ ۹۶/۷/۲۸ برگزار گردید دانشجویان علاوه بر زیارت حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران از کوه خضر نبی (ع) و بیت امام خمینی (ره) در شهر قم بازدید به عمل آوردند. در این سفر معنوی دانشجویان همچنین از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین آقای شرفخانی معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه بهره مند گردیدند.

شناخت ،حمایت به موقع و استدامت در راه حق رمز پیروزی انسان های بصیر است. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه رمز پیروزی انسان های بصیر را شناخت، حمایت به موقع و استقامت در راه حق دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری حجت الاسلام شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در جمع دانشجویان دانشگاه علوم قضایی در بیت امام راحل در قم با بیان این مطلب گفت: بصیرت سه مولفه دارد که اولین آن شناخت حق و ادای تکلیف است.چه بسیار انسان هایی که در زمان پیامبر اکرم (ص) بودند اما جایگاه رسول خدا را نشناخته و درک نکردند. وی افزود: شناخت حقیقت ولایت الله است و کسی ولایت الله را جز با ولی الله نمیتواند بشناسد و ولی الله در زمان غیبت ولی فقیه است.

حجت الاسلام شرفخانی ادامه داد: رمز موفقیت سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی این است که سخنان مقام معظم رهبری برای آنان یک امر مولی تلقی شده که باید به آن عمل شود. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: حمایت به موقع از حق دومین مولفه بصیرت است که در برخی مواقع شاهد هستیم دنیا گرایی و نفس باعث می شود حمایت به موقع از حق صورت نگیرد .

وی ادامه داد: سومین مولفه بصیرت پس از شناخت و حمایت ، استقامت ، استمرار و استدامت در راه حق است . استدامت باعث می شود حلقه اتصال با ولی الله از بین نرود. وی در پایان دانشجویان را به داشتن بصیرت در زمان دانشجویی به خصوص در زمانی که در منصب قضا قرار میگیرند توصیه کرد و گفت :بسیجی ماندن از بسیجی بودن ارزشمندتر است.

روابط عمومی دانشگاه علوم قضایی

کلیدواژه ها: برنامه ترمیک مقطع کارشناسی علوم قضایی و خدمات اداری |


دفعات مشاهده: 5306 بار   |   دفعات چاپ: 195 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 43 بار   |   0 نظر