معاونت دانشجویی

آقای دکتر محمد هادی دارائی

رزومه

پست الکترونیکی:daneshjooeiujsas.ac.ir

زیر مجموعه های معاونت دانشجویی :

  1. مدیریت امور دانشجویی
  2. مدیریت امور دانش آموختگان و مشمولین
  3. اداره امور تربیت بدنی
  4. مرکز بهداشت درمان و مشاوره دانشجویی
  5. شورای انظباطی دانشجویان
  6. کمسیون بررسی موارد خاص

وظایف حوزه معاونت دانشجویی:

از آنجا که دانشگاه، استاد و دانشجو از محورهای اصلی توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور محسوب می شوند و محیط دانشگاه از اهمیت ویژه ای در اعتلاء و افزایش کیفیت آموزشی و تحصیلی، نشاط معنوی و آرامش روحی و فکری دانشجویان برخوردار است.

بنابراین وظایف اصلی معاونت دانشجویی به عنوان یکی از اساسی ترین بخشهای دانشگاه مورد توجه جدی قرار می گیرد.

از مهمترین این وظایف میتوان به تأمین نیازهای عمومی دانشجویان و ارائه خدمات رفاهی نظیر تأمین خوابگاه، تغذیه مناسب، ارائه خدمات ورزشی و تفریحی و انجام خدمات مشاوره ای و بهداشتی و ترغیب دانشجویان به رعایت حقوق فردی و اجتماعی و حفظ شان و کرامت دانشجویی و مقابله بابی نظمی و هنجار شکنی از طریق شورای انظباطی و نیز برگزاری کمسیون موارد خاص بمنظور رسیدگی به مشکلات تحصیلی دانشجویان بعنوان دبیر کمسیون اشاره کرد.

مدیریت امور دانشجویی

عمده فعالیت مدیریت امور دانشجویی، مدیریت و نظارت بر امور مربوط به تغذیه خوابگاهها و همچنین ارائه خدمات متنوع رفاهی دانشجویی می باشد که عمدتاً از طریق واحد های تغذیه و امور خوابگاهها ... انجام می گیرد.

۱) واحد تغذیه:

وظیفه این واحد تنظیم برنامه غذایی مناسب و متناسب با فصل و نیاز دانشجویان و نظارت بر تهیه مواد غذایی و طبخ و توزیع آن و به روز رسانی و کنترل سامانه رزرو غذا و نظارت و ارزیابی عملکرد پیمانکاران و اطلاع رسانی در زمینه تغذیه به دانشجویان می باشد.

۲) واحد امور خوابگاه ها:

با توجه به سیاست کلی دانشگاه مبنی بر تسهیل و بهبود کیفیت سکونت در خوابگاههای دانشجویی، آئین نامه اداره و نحوه واگذاری خوابگاههای دانشجویی با قید مقررات عمومی و انضباطی تنظیم و ابلاغ گردیده که در حال حاضر با رعایت قوانین و مقررات مربوطه تعداد هفت مجتمع خوابگاهی در اختیار دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته (بورسیه) و ناپیوسته و دکتری قرار گرفته است.

مدیریت امور دانش آموختگان و مشمولین

در حال حاضر اموری مانند صدور تأییدیه تحصیلی و مکاتبات و مراجعه به امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، صدور ریز نمرات، تطبیق واحد، گواهی فراغت از تحصیل، تأیید و صحت صدور دانشنامه های داخلی، پاسخ به استعلامات، بررسی پرونده های فارغ التحصیلان، ارائه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلان، صدور گواهی موقت کارشناسی و کارشناسی ارشد، و ...توسط این مدیریت انجام میشود.

اداره امور تربیت بدنی

نقش تربیت بدنی در ایجاد محیطی سالم و با نشاط به منظور ارتقای سلامت جسمی و روحی دانشجویان بر کسی پوشیده نیست. تلاش در جهت علمی و عملی کردن ورزش از طریق تقویت زیر ساخت ها و تأمین ابزار های مورد نیاز برای آماده سازی و تشویق دانشجویان جهت انجام فعالیت های علمی و ورود به عرصه های مختلف کار و تلاش اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است. بنابراین، این اداره ضمن برگزاری کلاس های مربوط به واحدهای درسی متناسب با تقویم ورزشی، در خصوص اوقات فراغت دانشجویان و برگزاری مسابقات ورزشی بین خوابگاهها و دوره های مختلف و مسابقات کشوری اقدام می نماید، امید است با گسترش فضاهای ورزشی خدمات مناسبتری به دانشجویان ارائه گردد.

مرکز بهداشت درمان و مشاوره دانشجویی

می دانیم که سلامتی به معنای داشتن قدرت و توانایی جسمی و ذهنی برای یک زندگی پویاست. بدین منظور مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی که اخیراً در حال شکل گیری مجدد می باشد مصمم است متناسب با نیازهای بهداشتی و روانی دانشجویان در زمینه های مختلف تحصیلی، اجتماعی، خانوادگی و عاطفی با هدف ارتقاء و ایجاد رضایت در زمینه ارائه خدمات مشاوره ای، راهنمایی و بهداشت روانی فعالیت نماید.

این مرکز در نظر دارد در بخش آموزش بهداشت روان و دیگر بخشهای مربوط، از طریق آموزشهای گروهی، کارگاه های مهارت زندگی و ...خدمات مناسب را به دانشجویان ارائه نماید.

شورای انظباطی دانشجویان

این شورا در راستای مفاد آیین نامه انضباطی دانشجویان و شیوه نامه اجرایی آن بمنظور پاسداری از جایگاه رفیع دانشگاه منزلت و حرمت دانشجو و ترغیب دانشجویان به حفظ کرامت دانشجویی و مقابله با بی نظمی و هنجار شکنی تشکیل می گردد مسئولیت شورای بدوی و دبیری شورای تجدید نظر با این معاونت می باشد.

کمسیون بررسی موارد خاص

کمسیون بررسی موارد خاص در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی تشکیل می گردد و به وضعیت مشکلات تحصیلی دانشجویان در موارد خاص مطابق مقررات و آیین نامه های مربوطه رسیدگی می نماید. دبیری این کمسیون بر عهده معاونت دانشجویی می باشد.


کلیدواژه ها: ساختار سازمانی و وظایف حوزه معاونت دانشجویی دانشگاه علوم قضایی |

دفعات مشاهده: 13894 بار   |   دفعات چاپ: 1270 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 58 بار   |   0 نظر