مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم قضایی

مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور وزیر دادگستری، مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم قضایی روز شنبه مورخ ۹۷/۹/۱۷ در سالن اجتماعات شهید بهشتی برگزار شد.

در این مراسم دکتر شریعت باقری رئیس دانشگاه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده را ارائه داد سپس حاضران از بیانات آقای آوایی وزیر محترم دادگستری بهره مند گردیدند.

متن خبر از روابط عمومی وزارت دادگستری:

وزیر دادگستری گفت: باید بدانیم حفظ نظام و کشور در گرو حفظ عدالت و دیانت است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری برگزار شد ضمن بیان این مطلب خطاب به دانشجویان رشته های علوم قضائی افزود: باید بدانیم که قضات هرچقدر هم که عادل باشند، باید مراقب باشند گرفتار مسائل و وسوسه های دنیوی نشوند و فارغ التحصیلان رشته های قضاوت آگاه باشند که وارد عرصه مهم و خطیری می شوند.

وزیر دادگستری در ادامه تصریح کرد: اولین راه پیشگیری و برون رفت از آسیب های احتمالی، تقویت بنیان های دینی و معرفتی بوده و در کنار آن تجهیز علمی در کنار تجهیز اخلاقی بسیار حائز اهمیت است. وی همچنین افزود: قضات باید در ابتدا هنر گوش کردن را فرا بگیرند و همواره دقت نظر و احتیاط را در تصمیم گیری ها مدنظر قرار دهند.

آوائی در خاتمه نفوذناپذیر بودن را ازدیگر خصایص و اولویتهای یک قاضی بر شمرد که دانشجویان رشته های قضاوت باید به آنها آگاه باشند.

همچنین در ابتدای این مراسم، شریعت باقری رئیس دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری گزارشی از عملکرد گذشته این دانشگاه ارائه کرد و در پایان نیز از تعدادی از دانشجویان برتر این دانشگاه تقدیر شد.دفعات مشاهده: 7711 بار   |   دفعات چاپ: 62 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر