نشست تشکیل «کمیته دانشگاهی نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در حوزه علوم انسانی»

 | تاریخ ارسال: 1399/12/4 | 

به دنبال پیگیری های به عمل آمده، نشست تشکیل «کمیته دانشگاهی نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در حوزه علوم انسانی» با حضور دکتر فرید محسنی رئیس دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری، دکتر علی‌اکبر مسگر معاون حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونین دانشگاه در سالن جلسات شهید سلیمانی برگزار شد.

دکتر محسنی در این نشست با استقبال از تشکیل کمیته دانشگاهی نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در حوزه علوم انسانی بر حمایت دانشگاه علوم قضائی از این طرح تأکید و ابراز امیدواری کرد با آغاز به کار این کمیته، زمینه نقد و نظر علمی به شایستگی فراهم شود.

دکتر علی‌اکبر مسگر نیز ضمن ارائه‌ی گزارشی از سابقه طرح کرسی‌های «نظریه‌پردازی، نقد و مناظره» به اهمیت موضوع نظریه‌پردازی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پرداخت و گفت: در حوزه های مختلف علوم انسانی کرسی های نظریه پردازی تشکیل می شود و از فعالان این بخش و استادان دانشگاه ها حمایت خواهد شد تا جامعه از ایده های آنان بهره مند شود.

لازم به ذکر است یکی از دستاوردهای ۲۲گانه دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری در دوره تحول، راه اندازی کرسی¬های آزاد اندیشی بوده است. هدف از برگزاری این کرسی¬ها که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است، گشایش فضای نظریه پردازی و نقد دیدگاه¬های موجود در عرصه های مختلف کلامی، سیاسی، فلسفی، حقوقی و قضائی می باشد.

در پایان، اعضای جلسه به ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود به منظور هر چه بهتر برگزار شدن کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه پرداختند.

گفتنی است در این نشست حکم حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه رئیس هیئت حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت رسمی به دکتر محسنی به عنوان رئیس این هیئت در دانشگاه علوم قضائی تقدیم شد.

روابط عمومی دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداریدفعات مشاهده: 247 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر