نخستین کنفرانس علمی حضرت آیت الله عمید زنجانی

 | تاریخ ارسال: 1398/10/2 | 

نظر به پاسداشت مقام شامخ استاد فرهیخته حقوق و فقه سیاسی کشور حضرت آیت الله عمید زنجانی (ره) و معرفی شخصیت، آثار (بیش از ۴۰ کتاب و ۷۰ مقاله) و خدمات علمی برجسته و ماندگار ایشان، اولین کنفرانس علمی حضرت آیت الله عمید زنجانی (ره) در هشتم دیماه با همکاری دانشگاه علوم قضائی، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه قم، دانشگاه شاهد، موسسه آموزشی – پژوهشی امام خمینی (ره)، پژوهشکده راهبردی – کاربردی سازمان بسیج حقوقدانان، پژوهشکده شورای نگهبان، معاونت حقوقی و امور مجلس صدا و سیما، دانشگاه دفاع ملی، دانشگاه عدالت، دانشگاه امام حسین (ع) و جمع دیگری از نهادهای پژوهشی در محل دانشگاه علوم قضائی برگزار می گردد. حضرت آیت الله عمید زنجانی که از اساتید برجسته حقوق اساسی و فقه سیاسی است که عرصه عمل از جمله نمایندگی مجلس و عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی، و عرصه علم از جمله ریاست دانشگاه تهران و پژوهشکده مطالعات و تحقیقات علوم اسلامی را در عمره کوتاه ۷۴ سال بر عهده داشت. بر این اساس جامعه علمی کشور به همت برخی از دانشگاه ها و مراکز علمی پژوهشی کشور برنامه ای تحت عنوان همایش علمی حضرت آیت الله عمید زنجانی (ره) طراحی شده تا ضمن پاسداشت مقام علمی این استاد گرانقدر، زمینه ای برای تقدیر و اعطای جوایز به اساتید و پژوهشگران توانمند و موثر در عرصه حقوق عمومی و فقه سیاسی فراهم گردد.

قبل از برگزاری همایش در هشتم دیماه، پیش نشستی در ۲۲ آبان ماه در موسسه امام خمینی قم با ارایه آیت الله کعبی، دکتر ارسطا و دکتر اصلانی برگزار شده است و جهت تبیین ضرورت و برنامه همایش، نشستی خبری نیز در اول دیماه تدارک دیده شده است.

نحوه ارسال و راهنمای نگارش مقالات:

پس اطلاع رسانی و تبلیغات پوستر همایش که در بردارنده محورها و مهلت ارسال چکیده و اصل مقاله بود از اساتید و دانشجویان محترم خواسته شد که مقالات خود را در قالب دو فایل pdf و word منطبق با راهنمای نگارش نشریه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران به آدرس( https://jplsq.ut.ac.ir/journal/authors.note ) مقالات خود را از طریق آدرس سایت و ایمیل همایش برای دبیرخانه همایش ارسال دارند.

اعتبار همایش: ISC

اعضای کمیته علمی:

۱-دکتر فیروز اصلانی
۲-دکتر خیرالله پروین
۳-دکتر جواد رضایی زاده
۴- دکتر محسن اسماعیلی
۵-دکتر فرید محسنی
۶- دکتر ابراهیم موسی زاده
۷ -دکتر سید محمد مهدی غمامی
۸-دکتر مسعود راعی
۹-دکتر سید محمد هادی راجی
۱۰- دکتر اکبر طلابکی
۱۱- دکتر حامد نیکونهاد.

زمان و مکان همایش:

همایش در تاریخ یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۸ از ساعت ۱۴ الی ۱۸ در دانشگاه علوم قضایی به آدرس خیابان انقلاب ، خیابان خارک ، دانشگاه علوم قضایی برگزار می شود.


کلیدواژه ها: دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری | نخستین کنفرانس علمی حضرت آیت الله عمید زنجانی |

دفعات مشاهده: 2308 بار   |   دفعات چاپ: 84 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر