مراسم اردوی استقبال از دانشجویان دوره ۳۸ دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری

 | تاریخ ارسال: 1398/7/6 | 

مراسم اردوی استقبال از دانشجویان دوره ۳۸ دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری در تاریخ جمعه و شنبه ( ۲۹ و ۳۰ شهریور ۹۸ ) در محل اردوگاه سیدالشهداء به مدت دو روز برگزار گردید.

افتتاحیه این مراسم با حضور رئیس و معاونین دانشگاه پس از تلاوت آیات نور و سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز و پس از پخش سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص قوه قضائیه، ریاست محترم دانشگاه، جناب آقای دکتر محسنی به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان با تاکید بر اینکه دانشجویان باید در کنار تحصیل علم ملکه تقوی را نیز در خود تقویت نمایند، تقوی و بصیرت را از جمله خصیصه های الزامی منصب قضاوت برشمردند که بدون درک و به کارگیری آنها نمیتوان در این مسیر موفق بود و تاکید داشتند که همواره دانشجویان دانشگاه علوم قضایی باید در راه کسب این دو فضیلت تلاش نمایند. در ادامه ایشان بیان داشتند که هدف دانشگاه علوم قضایی تربیت قضات عالم، عادل و انقلابی برای نظام اسلامی است. ایشان دربخش دیگری از سخنان خود بر وظیفه خطیر دانشگاه که تربیت قاضی با معیارهای مورد نظر نظام و رهبری است تاکید نمودند و بیان داشتند که همگی اساتید و مجموعه دانشگاه می بایست بر این امر مهم آگاه و در راستای تحقق آن اقدام و تمام توان خویش را به کار گیرند. در پایان سخنرانی ریاست دانشگاه مراسم تحلیف دانشجویان جدیدالورود برگزار گردید و قضات آینده در برابر کلام الله مجید و پرچم مقدس جمهوری اسلامی سوگند یاد کردند تا با مجاهدت علمی و عملی، خود را برای خدمت صادقانه و پذیرش مسئولیت های بزرگ ناشی از منصب قضاوت که در عصر غیبت با اذن ولی فقیه مشروعیت می یابد، آماده سازند و هیچ چیز را بر کسب رضای خالق ترجیح ندهد.

گفتنی است در روز دوم مراسم نیز دانشجویان جدید الورود از بیانات و تجربیات جناب آقای دکتر ره پیک رئیس اسبق دانشگاه علوم قضایی و عضو حقوقدان شورای نگهبان در خصوص جایگاه و منصب قضاوت بهره مند گردیدند.

لازم به ذکر است در این اردوی دو روزه تلاش مجموعه دانشگاه بر آن بوده است تا با بهره گیری از دانش متخصصین علمی و فرهنگی بر جنبه های معرفتی دانشجویان و تبیین رسالت آینده آنان اقدام درخوری صورت گیرد تا بدین وسیله دانشجویان با آگاهی از رسالت خود قدم در راه کسب علم تهذیب بردارند.


کلیدواژه ها: مراسم اردوی استقبال از دانشجویان دوره 38 دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری |


دفعات مشاهده: 2545 بار   |   دفعات چاپ: 81 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر