بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند در دانشگاه علوم قضایی

 | تاریخ ارسال: 1398/6/9 | 

بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند در دانشگاه علوم قضایی

مراسم بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند روز چهارشنبه ۶ شهریور با حضور مسئولان، اساتید و کارکنان دانشگاه علوم قضایی با سخنرانی آقای دکتر فرید محسنی رئیس دانشگاهدر سالن شهید بهشتی برگزار شد

متن خبر به نقل از خبرگزاری میزان:

دکتر فرید محسنی رئیس دانشگاه علوم قضایی در نشستی با همکاران و کارکنان این دانشگاه ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند گفت: در هر مجموعه و سازمانی نظام‌مند و هدفمند اگر اهداف و نیات برای کارکنان به درستی تبیین شود آن‌ها می‌توانند در مسیر صحیح و کارآمدی حرکت کنند لذا اگر اهداف را تعریف کنیم و برنامه مشخص شود به نتیجه مطلوب خواهیم رسید.

رئیس دانشگاه علوم قضایی افزود: ما یک دانشگاه وابسته به قوه قضاییه هستیم و، چون فارغ التحصیل دانشگاه علوم قضایی مستخدم قوه قضاییه می‌شود لذا باید قاضی متعهد باسواد و انقلابی تربیت نماییم.

محسنی ادامه داد: در این زمینه باید دانشجویان مستعد، متعهد و انقلابی را جذب نمائیم و در حین دوره دانشگاه در کنار آموزش با انجام کار فرهنگی منسجم چنین روحیه‌ای را تقویت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم قضایی در متعهد بودن و انقلابی بودن اساتید دانشگاه تاکید کرد و گفت: اگر یک استاد واجد شرایط انقلابی نباشد و عقایدش با این موضوع در تعارض باشد، ممکن است خدای ناکرده عقاید دانشجوی انقلابی را سست کند همچنین کارمندان ما نیز باید الگوی خوبی برای دانشجویان باشند و ضوابط و مقررات را ان گونه که شایسته یک محیط علمی است رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم قضایی افزود: در سال ۸۳ مجوز مقطع کارشناسی ارشد برای دو رشته ارشد اخذ شد و در سال ۸۵ کارگروهی در دانشگاه تشکیل شد و رشته‌های متعدد کارشناسی ارشد مشتمل بر ۲۱ رشته جدید طراحی شد و برای ۱۴ رشته دانشگاهی مجوز فعالیت اخذ شد بعد‌ها سه دانشکده پیشگیری، ثبت و حقوق ایجاد شد و یکی از دستاورد‌های مهم در طول این سنوات کسب مجوز هیئت ممیزه که به نوعی هویت یک دانشگاه است بود.

رئیس دانشگاه علوم قضایی تصریح کرد: دانشکده پیشگیری دانشکده بسیار مهمی است که می‌تواند برای پیشگیری از جرائم و مفاسد گوناگون بویژه جرائم اقتصادی، اجتماعی، بانکی و ... موثر باشد.

وی با تاکید بر اینکه دروس باید مرتبط با نیاز‌های روز باشد گفت: مثلا در بحث فضای مجازی لازم است در دروس مدون به آن پرداخته شود.

محسنی همچنین در ادامه سخنان خود به محدودیت در فضای فیزیکی و ساختمان‌های دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه نیاز به توسعه جدی فضای فیزیکی خود دارد که این امر مستلزم مساعدت نهاد‌های قانونی مربوط است.

وی تصریح کرد: به منظور توسعه دانشگاه، کارگروه‌هایی طراحی شده که امید است با همکاری اساتید و کارکنان نتیجه مطلوبی به دنبال داشته باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم رئیس دانشگاه علوم قضایی به سوالات همکاران و کارکنان دانشگاه علوم قضایی پاسخ داد.


کلیدواژه ها: بزرگداشت هفته دولت و روز کارمند در دانشگاه علوم قضایی |


دفعات مشاهده: 1826 بار   |   دفعات چاپ: 96 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر