برگزاری مصاحبه علمی داوطلبان دکتری سال ۱۳۹۷

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۳/۲۳ | 

جلسات مصاحبه تخصصی داوطلبان تحصیل در دانشگاه علوم قضایی در مقطع دکتری در روزهای ۲۱ تا ۲۳ خرداد ماه با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه در دو رشته «حقوق خصوصی» و «حقوق جزا و جرم شناسی» برگزار گردید. هم زمان سوابق آموزشی و پژوهشی این داوطلبان در کارگروه دیگری براساس شیوه نامه های ابلاغی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری مورد بررسی قرار گرفت.

یادآور می شود که در سال های اخیر فرآیند پذیرش دانشجوی دکتری شامل دو مرحله است. در مرحله اول، داوطلبان در آزمون کتبی که بوسیله سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود شرکت می کنند و پنجاه درصد امتیاز ورود به دوره دکتری به این مرحله اختصاص دارد. ده درصد امتیاز از سوابق آموزشی داوطلبان و ده درصد نیز از سوابق پژوهشی آنان، با توجه به مقررات و جداول امتیازات مربوطه قابل اکتساب است. توانایی علمی داوطلبان که با شرکت در مصاحبه تخصصی ارزیابی می شود تا سی درصد امتیاز پذیرش را داراست.

نتایج مصاحبه داوطلبان و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی ایشان به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود و نتایج نهایی در شهریور ماه ۹۷ از طریق سازمان سنجش به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

یادآور می شود امسال هفتمین دوره دانشجویان دکتری در رشته های حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری پذیرش خواهند شد.
 دفعات مشاهده: 6876 بار   |   دفعات چاپ: 206 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر