اخبار دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۳/۱۳ | 

برگزاری مصاحبه داوطلبان تحصیل در دوره دکتری دانشگاه علوم قضایی

بنا به اعلام معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری مصاحبه تخصصی داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری رشته های حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی این دانشگاه در روزهای ۱۷ تا ۱۹ خرداد ماه ۹۶ برگزار خواهد شد .
فرایند پذیرش دانشجویان دکتری برای سال تحصیلی ۹۷-۹۶ از اسفند ماه گذشته آغاز شد و کلیه داوطلبان در آزمون دکتری تخصصی که توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار گردید شرکت نمودند. مطابق قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب اردیبهشت ۹۵ ،تا ۵۰درصد امتیاز نهایی پذیرش در دوره های دکتری مربوط به همان آزمون است . پس از استخراج نتایج آزمون مذکور، افراد واجد شرایط ، براساس حد نصاب اعلامی دانشگاه از سوی سازمان سنجش به این دانشگاه معرفی شدند .
در سال جاری ۵۸۸ نفر در رشته حقوق خصوصی و ۶۵۲ نفر در رشته های حقوق جزا و جرم شناسی کد رشته های این دانشگاه را انتخاب و به سازمان سنجش اعلام نمودند . از این تعداد با توجه به نمره ترازی که این دانشگاه  به عنوان حدنصاب تعیین نموده تعداد ۵۵ داوطلب در رشته حقوق خصوصی و ۵۴ داوطلب در رشته حقوق جزا و جرم شناسی به دانشگاه علوم قضایی معرفی شدند .
معرفی شدگان مذکور در رقابتی فشرده در مصاحبه های تخصصی شرکت میکنند و تا ۳۰ درصد امتیاز نهایی را از این مصاحبه ها کسب می نمایند . مصاحبه ها در قالب گروهی و با حضور همه اعضای هیأت مصاحبه کننده در روزهای ۱۷ تا ۱۹  خرداد ماه ۱۳۹۶  در محل دانشکده پیشگیری از جرم برگزار می شود.
در همین ۳ روز سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان در هیأت جداگانه ای بررسی خواهد شد  و تا ۲۰ درصد امتیاز نهایی پذیرش نیز از همین بخش قابل تحصیل است . در پایان ارزیابی، امتیازات مصاحبه و امتیازات پژوهشی جمع بندی و به سازمان سنجش  آموزش  کشور اعلام می شود و برای هریک از رشته ها ۷ نفر پذیرفته خواهند شد . نتایج نهایی آزمون دکتری شهریور ماه ۱۳۹۶ توسط سازمان سنجش و آموزش کشور به اطلاع عموم خواهد رسید .

دفعات مشاهده: 2512 بار   |   دفعات چاپ: 177 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر