اخبار دانشگاه

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۲/۱۳ | 

همزمان با سالروز ولادت چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام زین العابدین (ع) مراسم تجلیل از مقام معلم با حضور آیت الله دکتر احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس، معاونین و اساتید دانشگاه علوم قضایی و خانواده مرحوم آیت الله قبله ای از اعضای هیات علمی این دانشگاه در سالن اجتماعات شهید بهشتی برگزار گردید.

در این مراسم دکتر احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آیت‌الله قبله‌ای به معنای واقعی کلمه عالِم ربانی بود و آثار زیادی در زمان عمر پر برکت ایشان تالیف و وارد دانشگاه‌ها شد.

مراسم بزرگداشت مقام معلم

وی افزود آیت‌الله قبله‌ای عارف بود و اخلاص بسیار داشت و تا آخرین روزهای عمر خود علاقه به نوشتن و خواندن داشت.

در آغاز این مراسم دکتر شریعت باقری با تبریک اعیاد شعبانیه و سالروز گرامیداشت مقام معلم گفت: آیت‌الله قبله‌ای خویی سال‌های طولانی از عمرش را صرف تالیف و آموزش دانشجویان کرد. این فقیه دانشمند همچون افرادی چون شهید مطهری و شهید مفتح دانشگاه را منشأ خیرات و خدمات دید و به دانشگاه رفت. حضور چنین فردی با درجه اجتهاد و مقام علمی بالای حوزوی فرصت بسیار مغتنمی برای دانشگاه در سال‌های گذشته بوده است.

AWT IMAGE

رئیس دانشگاه علوم قضایی افزود دانشگاه علوم قضایی در سال ۱۳۶۱ به‌ همت شهید بهشتی تاسیس شده و تنها دانشگاه جامع حقوقی کشور است که سالیانه حدود دویست قاضی در این دانشگاه تربیت می‌شوند. اصل اساسی در تربیت دانشجویان دانشگاه علوم قضایی تقویت جنبه‌های تربیتی و الگو قرار دادن استادان نمونه با سجایای اخلاقی بالاست.

AWT IMAGE

دکتر شریعت ‌باقری درباره اهدای کتابخانه آیت‌الله قبله‌ای به کتابخانه این دانشگاه نیز گفت: طبق وصیت این عالم ربانی کتابخانه شخصی ایشان به دانشگاه علوم قضایی اهدا شده و امروز این مهم به‌ طور رسمی انجام می‌گیرد. در این روز همچنین کتابخانه دانشگاه علوم قضایی به نام آیت‌الله قبله‌ای مزین خواهد شد. در این مراسم حجت السلام و المسلمین دکتر مرقاتی عضو هیات علمی دانشگاه تهران، شاگرد و داماد آیت الله قبله ای نیز در سجایای اخلاقی و یاد و خاطره آن فقیه عالیقدر سخن گفت.

AWT IMAGE

روابط عمومی دانشگاه علوم قضایی

دفعات مشاهده: 1916 بار   |   دفعات چاپ: 170 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر